Archiv 2020

 

 

PŘÁTELÉ, KAMARÁDI: SE SMUTKEM V SRDCI OZNAMUJEME, ŽE LETOŠNÍ ROČNÍK KOLSKI CUPU JE UKONČEN.

ZBÝVAJÍCÍ DVA ZÁVODY SE UŽ POŘÁDAT NEBUDOU Z DŮVODU VYJÍMEČNÉHO STAVU A ZÁKAZU SPORTOVÁNÍ V TÉTO ZEMI.

 

RUDICE si ještě můžeme zajet virtuálně (v sobotu 14.11.2020 – individuální start od 9:00 do 11:00 hod.), nicméně na společném měřeném tréninku se už letos bohužel nepotkáme 🙁

Přejeme všem, ať se situace v zimě zlepší a pustí nás do bílé stopy.

 

~ t ~

 

 

RUDICE 31.10.2020 – virtuální pořadí:

(aktualizováno 4.11.2020)

 

Výsledky zápolení s tratí (a nepřízní počasí) pětice statečných:

Rudice I. - virtuálně

Pokud nám neumožní uspořádat hromadný měřený tréninku ani v druhém termínu (jak to zatím vypadá), připojíme další tabulku s borci, kteří si to zajedou 14.11.2020.

~ t ~

 

RUDICE – PŘESUNUTO na 14.11.2020

(aktualizováno 26.10.2020)

Rudice se kvůli aktuálnímu nařízení vlády přesouvají  na sobotu 14.11.2020, ale moc tomu nevěříme 🙁 .

Pokud budete chtít, mužete si to zkusit alespoň tréninkově – virtuálně – od 28.10. do 1.11. Je nutné projet zvolenou trať a následně poslat obrázek nebo odkaz z některé aplikace s GPS a časem (Strava, Garmin, Sunto atd). Zašli na poradu k našim bratrům a sestrám Petrovi a Martinovi 😉 .

No a když to nebudeme moci uspořádat ani 14.11., tak uděláme druhý virtuální trénink, ať máme porovnání sami se sebou po 14 dnech 🙂 .

A opět musíme doufat, že nám to zase nezakážou…

~ p ~

 

 

KLADSKÉ SEDLO – PŘESUNUTO na 8.11.2020

(aktualizováno 18.10.2020)

 

Výjezd na Kladské sedlo se kvůli aktuálnímu nařízení vlády přesouvá na neděli 8.11.2020.

Teď musíme doufat, že nám to zase nezakážou…

 

~ t ~

 

 

NEMILE – ZRUŠENO!

(aktualizováno 5.10.2020)

 

Vážení kamarádi lyžaři,

závod Nemile – memoriál Lojzy Hodiny, se letos bohužel letos neuskuteční, a to bez náhrady.

Poděkovat můžeme šaškům ve vedení našeho postupně degradujícího státu  …

Pořádat a nést odpovědnost za závod ve vyhlášeném vyjímečném stavuse startem a cílem vedle obecního úřadu není vhodné …

Kladské sedlo se snad pojede …

 

Rosťa a Radek

 

 

LÁZEK / REPORT – neofinicální mistrovství Moravy na kolcách

(aktualizováno 21.9.2020)

Sluncem zalité údolí Moravské Sázavy přivítalo v sobotu 19.9. na startu V. ročníku Lázku, měřeného tréninku na kolcách, 26 borců mezi nimiž se objevila i historicky poprvé žena. Organizátoři z Rockplast týmu oproti loňsku připravili o 3 km delší trať díky „nové stopě“ do Jestřebí a na účastníky tak čekala trať o celkové délce 39 km, se stoupáním 618 metrů a tradičním cílem na historické Zemské hranici Čech a Moravy pod nejvyšším vrcholem Zábřežské vrchoviny Lázkem. Díky rozdílné výkonnosti nejdříve startovali borci u nichž se očekával dojezd později tak, aby všichni byli v cíli v kratším časovém rozestupu.

Krátce po desáté vyrazila na trať hlavní smečka, ze které se po startu oddělila asi 10 členná skupina. Z ní se v prvním mírném stoupání na Bozeňov oddělila první dvojice, kterou tvořili Petr Gross a Tomáš Musil, následovaná skupinkou dalších pěti borců Rosti Urbana, Tomáše Gromuse, Karlů Hlavici a Macháčka a Honzy Fišnara. Ideální závodní teplota a mírný vítr hnal borce kupředu, ale s výjimkou čelní dvojice a skupinky pronásledovatelů jel každý svůj vlastní závod. Po úvodních 12 km čekal borce přejezd rovinatější pasáží pod závěrečné 8 km stoupání z Tatenice přes Strážnou na Lázek. V tomto stoupání už jede každý sám za sebe a hlavní zbraní každého se stává hlava.

I přes dokonalou přípravu trati bohužel ve Strážné někdo z místních obyvatel připravil polovině startovního pole poněkud adrenalinové překvapení v podobě hadice přes cestu, pro jistotu obložené dvěma prkny a ke všemu ve sjezdu. Naštěstí se ukázalo, že všichni borci ovládají kolca zdatně a slovy klasika „já, když na to přijde, skáču dobře – skáču rád“ si s překonáním nečekané překážky poradili bez zranění, než pořadatelé nástrahu odstranili.

Neoficiálním mistrem Moravy na kolcách se stal Petr Gross z týmu Borci Zdar! a ustanovil na této trati rekord 1:59:30, mistryní se pak stala jediná žena, hrdinka Tereza Tůmová ze Sunsport týmu, se skvělým časem a zároveň ženským traťovým rekordem 2:09:10.

Hrdiny dne však byli všichni, kdo se na start náročné trati postavil.

Poděkování tak patří všem účastníkům závodu, neboť platí, že závod tvoří z 50% účastníci a zbylých 50% tvoří trať, podmínky organizace a další nepodstatné věci.

SKOL a na viděnou za rok se těší pořádající Rockplast Team

Výsledky zde.

Fotogalerie zde.

~ o ~

(Pozn. redakce: v průběžném pořadí se vedení ujal Rosťa Urban se 159 body. V dalších kategoriích mají nejvíce bodů:
muži B: Petr Zeman – 80 bodů,
muži C:  Jan Fišnar – 138 bodů (3. v celkovém pořadí!),
ženy: Tereza Tůmová – 89 bodů,
dorostenci: Ondřej Baslar – 44 bodů,
dorostenky: Klára Slováková – 34 bodů.)

 

VRBNO / REPORT

(aktualizováno 9.9.2020)

Zdravím všechny příznivce kolečkových lyží, v neděli 6. září 2020 proběhl další měřený trénink.

Trasa byla na poslední chvíli změněna (díky špatnému povrchu). Namísto původního dojezdu ve Velkém Vrbně pod sjezdovkou na Paprsek se jela trasa Staré město – Kladské Sedlo 815 m.n.m. a měřila 9,3 km. Na startu v 11 hodin se sešlo 17 účastníků z toho 3 slečny. Povrch vozovky byl ideální, taktéž počasí – mírně pod mrakem občas slunce, teplota 16 °C.

 

 

Děkuji všem za účast a parádní sportovní výkon, zdraví Martin a Marcela Dudeškovi.

Výsledky zde.

Fotogalerie zde.

~ m.d. ~

 

 

PROPOZICE | LÁZEK

(aktualizováno 8.9.2020)

Přátelé, kamarádi,

ač nás stále hřejí sluneční paprsky babího léta, zima se blíží a proto až se oblíbené běžkařské laufy zeptají, co jste dělali v létě a na podzim, budeme moci s klidným svědomím odpovědět, že jsme poctivě trénovali. Když už pořádný trénink, tak zrovna „lauf“ a vzhledem k tomu, že nám vloni na podzim přibyl ještě kousek kvalitní stopy do Jestřebí, trať jsme oproti loňsku zpestřili o jeden kratší výjezd a délku přiblížili hranici 40 km. 

Trasa je tak díky celkové délce téměř 40 km  regulérním laufem a s převýšením 618 metrů důkladně prověří naši aktuální formu…aneb až se výjezd z Tatenice na Lázek zeptá…

Vzhledem k tomu, že se předpokládá rozdílná výkonnost závodníků, bude výrazně pomalejším závodníkům umožněn start již v 9:30, abychom do cíle dorazili v kratším časovém rozpětí. 

S ohledem na délku trati zajistíme základní občerstvení v Hoštejně (tj. na 20 km) – ionťák, něco malého pod zub (event. bude možné vyměnit podepsaný bidon odevzdaný při registraci).

Trasu a její parametry naleznete zde https://www.strava.com/routes/2738030704716386158 

Aktualizované propozice a gpx data trati v příloze.

Důležité: S ohledem na délku trasy bude registrace na 8:00-9:00 hod na Lázku a 9:30-950 v Zábřeze u Plaveckého areálu. Start na 10:00 v Zábřeze u Plaveckého areálu v ulici Oborník 39!

Věřím, že výše uvedená změna pro vás jako sportovce bude tou správnou výzvou a proto se těšíme na setkání na startu a společný sportovní zážitek, aneb…

„zážitek nemusí být příjemný, hlavně když je intenzivní“ 😉

Prosím o info k předběžné účasti na email ondrej.jasek@email.cz hanusport@seznam.cz tak, abychom mohli lépe zkoordinovat přesun aut do mezi startem a cílem závodu – předem díky!

SKOL Rockplast Team

Propozice zde

~ o ~

 

 

POZOR! POZOR!

(aktualizováno 4.9.2020)

Ve Velkém Vrbně je po „opravě“ povrchu vozovky penetrací cca 2 kilometrová část naší trati nesjízdná pro kolečkové lyže!

Měřený trénink 6.9.2020 se proto nouzově přesouvá na Kladské Sedlo – čas prezentace 10:00 i čas startu 11:00 zůstavají v platnosti.

Prezentace bude probíhat na Kladském Sedle (cíl závodu), do místa startu sjedeme na kolcích nebo auty. Startovat se bude nedaleko Nové Seninky u křižovatky na Stříbrnice (stejně jako při klasickém závodu na Kladské Sedlo). 

~ t ~

 

 

PROPOZICE | VRBNO

(aktualizováno 31.8.2020)

Končí prázdniny a nastává čas poctivé podzimní přípravy. A aby se nám lépe trénovalo, tak uspořádáme (jako již několik posledních let) společný měřený trénink ve Velkém Vrbně 🙂

Prezentace bude probíhat od 10:00 v místě cíle tj. ve Velkém Vrbně na parkovišti pod lanovkou na Paprsek. Po té se společně přesuneme auty (či jak kdo umí – většina trati se dá sjet i na kolcích) na start do Starého Města pod Sněžníkem.

Start bude na křižovatce (ul Hornická) v 11:00.

Propozice zde
Mapa místa prezentace zde 
Mapa místa startu zde

Těšíme se na viděnou!

~ t ~

 

NOVINKA – měřený trénink pořádaný Brňáky

(aktualizováno 24.8.2020)

Do letošního kalendáře přibyl (až na úplný závěr) další trénink. Pořádají ho naši kamarádi a pravidelní účastníci závodů na kolečkových lyžích z Brna – hlavní trenér Petr Gross.

Termín je stanoven 31.10.2020 a bude to někde v okolí Brna (délka bude něco do 30 km a jsou slíbené i kopce – tak se máme na co těšit 😉 ) .

Propozice a podrobnosti o trati budou známy později – doplníme na stránky.

Jo a trénink se bude počítat i do celkového hodnocení seriálu, tak se připravte 🙂

~ t ~

 

TVRDKOV / REPORT

(aktualizováno 27.7.2020)

První závod letošního seriálu KOLSKI Cup – 5. ročník výjezdu na TVRDKOV máme za sebou. Zkušený organizátor a hlavní trenér tohoto měřeného tréninku Martin Valigura měl bohužel jiné „povinnosti“. Nicméně i tak se nám to podařilo zorganizovat a odměnou byla krásná účast 28 závodníků (velkou pochvalu mají zejména Borci Zdar! a Sunsport team kteří dorazili v opravdu hojném počtu :-).

Počasí bylo parádní, na výjezd pod mrakem (aby nám horko bylo jen ze vzájemných soubojů) a v cíli se na nás pak usmálo i slunce.

Při absenci trojnásobného vítěze a traťového rekordmana Vaška Sedláčka (musel do práce) byla cesta k vítězství zase o něco snažší. Nejlépe toho využil (a bratra se ctí zastoupil) Štěpán Sedláček (29:28). Krok s ním nejdéle udržel na druhém místě Rosťa Urban (29:41) následovaný Petrem Grossem (30:02). Na čtvrtém místě dojel na pomalých kolcích jedoucí Michal Vank (30:16).

Kategorii žen vyhrála Tereza Tůmová v čase 32:49 na celkově 9. místě a porazila tak 2/3 startovního pole 🙂

Mezi dorostenci byl nejrychlejší Ondra Baslar, následovaný Fandou Sázelem a Tomášem Sedlářem. V solidním čase 40:39 dojela i jediná dorostenka závodu Klára Slováková.

 

 

Doufám, že si všichni měřený trénink užili a moc děkuji všem pomocníkům za pomoc s organizací, časomírou, občerstvením, medailemi, fotkami a vším ostatním okolo…

Výsledky zde.

Fotogalerie zde.

~ t ~

 

PROPOZICE | TVRDKOV

(aktualizováno 13.7.2020)

Srdečně vás zveme na první měřený trénink letošního ročníku KOLSKI CUPu a to na oblíbený výjezd na TVRDKOV.

Profil tratě sice patří k náročnějším, ale stoupání zato končí už po příjemných 7,8 km (takže je vhodný i pro „důchodce“ a „maminky s dětmi“).

Termín výjezdu je v sobotu 25.7.2020 – start v 10:30 hod.

 

Těšíme se v TVRDKOVĚ 😉

Propozice zde
Mapa místa prezentace zde 
Mapa trati zde

~t~

 

 

KOLSKI CUP 2020

(aktualizováno 10.6.2020)

Tak už máme termíny letošních měřených tréninků v rámci již tradičního Kolski Cupu.

Čeká nás:

Tvrdkov (7,8 km) – 25.7.2020

Velké Vrbno (7,4 km) – 6.9.2020

Lázek (40 km) – 19.9.2020

Nemile (18 km) – 10.10.2020

Kladské sedlo (7,3 km) – 24.10.2020

Jeden závod nám bohužel pro letošek vypadl, ale i tak se těšíme na společné poježdění 🙂

Aktuální propozice budeme postupně doplňovat na stránky a do té doby přejeme hodně šťastných kilometrů na kolcích.

~ t ~