Archiv 2018

VÝSLEDKY | KOLSKI CUP 2018
Aktualizováno dne 1.11.2018

banner

KOLSKI CUP 2018 je již za námi. Dovolte mi opět krátké shrnutí tohoto skvělého seriálu. Skvělého právě díky všem organizátorům, kteří pro nás vždy bezchybně uspořádali jednotlivé výjezdy. Skvělého díky všem vám lyžařům, za úžasnou účast a za přátelskou atmosféru. A to není vždy samozřejmostí! Vždyť přeci nejde o nic jiného, než si společně vyjet, rozumně si zasoupeřit, konfrontovat se se sebou samým a přinášet si radost do života. Tohle je právě největším impulsem v trénincích dále pokračovat.

Nejlépe si v v tomto ročníku vedl Tomáš Gromus, který se stal králem celého seriálu KOLSKI CUP 2018. Druhé místo si všemi odjetými výjezdy zajistil Martin S.. O třetí místo se rozhodlo až v posledním výjezdu, kde nakonec zvítězil Martin Valigura těsně o 1 bod. A to i přesto, že měl absenci jednoho výjezdu. Tulpach by jistě dodal: „No, zřejmě slušnej oddíl, no…”. Za skvělé výsledky jim patří velká gratulace! 

Díky ještě jednou všem za váš pozitivní přístup a nadšení, bez vás by to nešlo.

Těšíme se na viděnou v dalším ročníku 2019!!!

výsledky zde

~ m ~

 

REPORT | KLADSKÉ SEDLO
Aktualizováno dne 28.10.2018

banner

A máme odjeto! Posledním výjezdem na KLADSKÉ SEDLO jsme úspěšně uzavřeli 6. ročník KOLSKI CUPU. Sychravé podzimní počasí napovídalo, že to lehké nebude. A nebylo. Vítr, déšť, 4°nad nulou a mokrá vozovka toho byly svědkem. Nejlépe si s podmínkami poradil Petr Horvát, na druhém místě Martin Valigura a třetí místo obsadil Rosťa Urban. Po závodě na nás čekalo skvělé zázemí a výborný gulášek.

výsledky zde
fotogalerie zde

všem děkujeme za účast !

~ m ~

 

POZVÁNKA | KLADSKÉ SEDLO
Aktualizováno dne 23.10.2018

Dovolte mi vás pozvat již tuto sobotu 27.10. 2018 na poslední společný výjezd celého seriálu KOLSKICUP 2018. Čeká nás středně náročná trať, která ale umí prověřit každého z nás. Přijeďte se rozloučit s vydařenou sezónou. Po závodě je zajištěn Kladský gulášek.

propozice zde

těšíme se na viděnou

~ m ~

 

REPORT | KAJDA CUP
Aktualizováno dne 21.10.2018

banner

Předposlední výjezd je za námi. A za námi je také pěkná dávka kilometrů, se kterou si nejlépe poradil Venca Sedláček. Hned za ním, doslova „o prsa korejské gymnastky“ protnul čáru Martin Valigura a třetí dojel Petr Gross.Díky všem zúčastněným !

výsledky zde
fotogalerie zde
fotogalerie Ondra zde

~ m ~

 

POZVÁNKA | KAJDA CUP
Aktualizováno dne 14.10.2018

A „pícháme“ pomalu do finále KOLSKI CUPU. Máme před sebou poslední dva výjezdy. Ten první z nich nás čeká již tuto sobotu 20.10.2018 v okolí Bozéňova (Dolního Bušína) mapa zde. Čeká nás mírný profil, ovšem díky své délce nás určitě skvěle prověří. Mapa trati zde (zobrazen pouze jeden úsek), ten pojedeme ale celkem 7x !!! a to už je pěkná porce. Prezentace bude od 9:30 hod., hromadný start bude v 10:30 hod.

Skol v Bozéňově !

propozice zde

~ m ~

 

REPORT | NEMILE
Aktualizováno dne 6.10.2018

banner

Nemile, nebyla dnes vůbec nemilá, naopak. Krásné podzimní počasí, výborná účast a jako vždy skvělá atmosféra. Intervalový start okořenil poněkud monotónní rovinu, která spíše nasvědčovala silným“soupažákům“. Nejlepším byl dnes Martin Valigura, za ním o prsa Peťa Gross a třetí dojel ve skělém výkonu Rosťa Urban. Ten společně s Radkem Vepřkem bez chyby zorganizoval tento výjezd, za to jim patří velké díky. Stejně tak gratulace všem zúčastněným lyžařům za vynikající výkony. Srdečné díky také Libě Hodinové za skvělé fotky, podporu a delikatesní šátečky.

výsledky zde
fotogalerie zde

~ m ~

 

POZVÁNKA | NEMILE
Aktualizováno dne 30.9.2018

Zveme vás na další společný výjezd na kolečkových lyžích. Tentokrát se „projedeme“ na trati NEMILE, tento výjezd je zároveň Memoriálem Aloise Hodiny. Vzhledem k nekončícím stavebním pracím na silnici z Nemile do Lupěného, museli pořadatelé trať opět pozměnit. Výjezd se pojede tuto sobotu 6.10.2018 v obci Lupěné, kde bude i místo presentace a startu (mapa zde). Prezentace bude od 9:00 hod., start prvního bude v 10:30 hod.Skol v Lupěném !

propozice zde

~ m ~

 

REPORT | LÁZEK
Aktualizováno dne 24.9.2018

banner

Lázek je za námi. A padaly rekordy. O první milník se postarali všichni zúčastnění, bylo nás krásných 31! A to je nejvíce v historii Kolski Cupu. O druhý rekord se postaral Martin Valigura, který zajel ve stylu „One man show“ traťový rekord. Za ním přeťal cílovou čáru Peťa Gross a třetí dojel Rosťa Urban. Všichni zúčastnění podali skvělé výkony na této náročné trati. I přes protivítr mezi Hoštejnem a Tátenicí, padaly osobní rekordy u mnohých z nás.Díky organizátorům a všem jezdcům za skvělou atmosféru!

výsledky zde
fotogalerie zde

~ m ~

 

19.9.2018 POZVÁNKA | LÁZEK

banner

Mistroství Moravy je tady! V případě, že ještě nemáte plán na tuto neděli, přijeďte si s námi vyjet na Lázek. Bude to stát za to! Presentace bude od 8:00 hod na parkovišti pod Lázkem naproti pomínku Odboje (mapa zde). Poté, nejpozději v 9:00 hod společně sjedeme dolů do Nemile a zde startujeme hromadně. Počasí má vyjít, trať bude připravena, stopy budou „nařezané“ a tradiční občerstvení po závodě chybět také nebude.

Těšíme se na viděnou !!!

propozice zde

~ m ~

 

9.9.2018 PROPOZICE | LÁZEK

banner

Po krátké pauze tu máme další měřený trénink LÁZEK, na který jste všichni srdečně zváni!
V neděli 23.9. nás čeká nejdelší a jistě nejnáročnější výjezd celého seriálu. Minulý ročník se velmi vydařil a není náhodou, že jsme se všichni shodli na nejlepším výjezdu KolskiCupu. Prezentace bude na Lázku od 8:00 hod, poté nejpozději v 9:00 hod sjedeme na místo startu. Ten bude pořadateli oznámen při presentaci, v závislosti na dokončení stavebních prací na silnici mezi Zábřehem a Nemilí.

propozice zde

~ m ~

 

12.8.2018 REPORT | VRBNO

banner

První ročník výjezdu VRBNO máme úspěšně za sebou. Svědkem byla skvělá účast, výborná atmosféra a ideální počasí. V doslova sprintérském tempu si nejlépe poradil Jarda Kulich s časem 27:41, za ním Tomáš Gromus (27:59) a třetí proťal cílovou čáru Martin S. 28:09.

Díky Marcele a Martinovi za skvěle zorganizovanou akci!

výsledky zde
fotogalerie zde

~ m ~

 

5.8.2018 PROPOZICE | VRBNO !!! POZOR ZMĚNA !!!

Termín dalšího výjezdu je posunut již na tuto neděli 12.8.2018 !!! Na presentaci dojeďte do Velkého Vrbna na parkoviště Ski areálu Paprsek. Odtud se společně přemístíme auty na místo startu do Starého Města. Zdatnější z nás mohou sjet na kolcách ke startovní metě sami. Kvalita asfaltu je skvělá !propozice zde
mapa místa presentace zde 
mapa místa startu zde

těšíme se na viděnou!

~ m ~

 

14.7.2018 REPORT | TVRDKOV

banner

První výjezd TVRDKOV je úspěšně za námi. Vynikající účast, skvělé výsledky a výborná organizace, která snad i to počasí domluvila. S náročnou tratí si nejlépe poradil místní patriot Václav Sedláček, druhý protnul cílovou metu Michal Vank a na záda mu dýchal pořadatel Martin Valigura.

Díky všem za účast, Petě za krásné fotky a organizátorům za zvládnutí celé akce!

výsledky zde
fotogalerie zde

~ m ~

 

12.7.2018 KOLSKICUP ODSTARTUJE TUTO SOBOTU

banner

Již tuto sobotu 14.7.2018 se odpíchneme do šestého ročníku seriálu KOLSKI CUP. Čeká nás tvrdý výjezd TVRDKOV. Už jeho samotný název doslova vystihuje charakter trati a profilu. Trať je pořadatelem výborně zvolena a prověří nás všechny.
Presentace je v Tvrdkově u restaurace (u kostela), kde necháme auta. Poté společně dle pokynů pořadatele Martina Valigury budeme dopraveni na místo startu.

Na viděnou v sobotu!

~ m ~

 

3.7.2018 POZVÁNKA | TVRDKOV

banner

Zveme vás na první výjezd dalšího ročníku KOLSKICUPu 2018. Přijeďte si prověřit vaše tvrdé síly, které ještě více můžete ztvrdit na skvělé trati TVRDKOV. Profil tratě je jedním z náročnějších z celého seriálu a jistě prověří naše kvality hned v začátku sezóny. Termín výjezdu je v sobotu 14.7.2018, čas startu je 11:00 hod.

těšíme se v TVRDKOVĚ !!!

info k trati ZDE
propozice ZDE

~m~

 

17.5.2018 TERMÍNOVKA KOLSKICUP 2018

banner

A jedeme do dalšího, už šestého ročníku KOLSKICUPU 2018. Oproti minulým ročníkům jsme pro vás připravili pár změn. Po úspěšném výjezdu ze Starého Města do Velkého Vrbna, který byl náhradou za trať Nemile, jsme právě tuto trať zařadili do seznamu našich tréninků. Další změnou je přesunutí tratě Kajdy cup ze Severky do okolí Dolního Bušínova (Bozeňov) s hromadným startem. Trať se také osvědčila a našli jsme zde lepší zázemí. Trať Nemile by snad měla být už opravená, měli bychom ji odjet v plné délce. Celý seriál pak bude tradičně zakončen na Kladském sedle, kde budou vyhlášeni vítězové.

Těšíme se na vás !!!

termínovka ke stažení ZDE

~ m ~

 

15.5.2018 FOTOGALERIE | YUKON

banner

Po skvělé lyžařské sezóně jsme byli opět svoláni náčelníkem na osadu Yukon. Již tradičně jsme hodnotili naše úspěchy a výkony. Počasí nám přálo, guláš chutnal a pivo teklo proudem.

Díky náčelníkovi za skvělé zázemí

~ m ~

 

12.4.2018 POZVÁNKA | YUKON

banner

Vážení,
šiřte prosím pozvání náčelníka Bílého vlka na Yukon (Vlaské u Hanušovic) u příležitosti 19. ročníku srazu lyžníků, konaného v sobotu dne 28. dubna 2018 s programem vzájemné prezentace úspěchů na kolečkových lyžích a lyžích na sněhu, který nás letos nezklamal, doplněné zvěřinovým ragú, hanušovickým pivem a sladkostmi, které dovezou vaše manželky, či přítelkyně. Těšme se na již tradiční setkávání, které je imanentní součástí našeho běžkování a sportovního zápolení, jež nám přináší radost, mužnou sílu, obdiv žen a skromné sebevědomí.
 
Náčelník Bílý vlk
z osady Yukon

Zájemci o kulinářské tajemství mohou již dopoledne do toho mluvit, neboť zvěřinové ragú se bude podávat od jedné hodiny odpolední.

~ náčelník Bílý vlk~