Archiv 2022

REPORT | NEMILE

(aktualizováno 7.11.2022)

 

Přátelé, kamarádi,

moc děkuji za vaši hojnou účast v posledním závodě našeho seriálu v Nemili.

Počasí nám přálo i přes pozdní termín, díky slunečnému dni jsme se docela zapotili i přes mírnější profil tratě.

Na příští rok chystáme změnu, kde by mělo přibýt závěrečné stoupání.

 

Vaše výsledky spolu s dobrou náladou nám dodalo elán pokračovat v pořádání závodů i následují rok.

 

Za pořadatele závodu

Rosťa, Radek, Milan

 

Výsledky zde:

A fotky od Liby tady:

 

~ r ~

 

PROPOZICE | NEMILE

(aktualizováno 30.10.2022)
 
Poslední letošní měřený trénink – memoriál Aloise Hodiny – proběhne v Nemili v neděli 6.11.2022. Trať zůstává stejná jako v předchozím ročníku (Lupěné – Hněvkov – Bozéňov a do cíle).
 
Start: v neděli 6.11.2022 v 10:30 v  Nemili u obecního úřadu (hromadně – ať si můžeme pocestě pokecat o plánech na nadcházející zimu 😉 ).
Prezence: od 9:30 – tamtéž.
Propozice zde
 

 

~ t ~

 

 

PROPOZICE | KLADSKÉ SEDLO

(aktualizováno 15.10.2022)

Srdečně vás zveme na výjezd na Kladské sedlo – letos jde (shodou okolností) o předposlední měřený trénink seriálu KOLSKI CUP.

Pojede se opět „prodloužená“ verze se startem ze Starého Města (od zastávky autobusu – sídliště Květná), za odbočkou na Stříbrnice je již zbytek trati tradiční.
 
Prezentace a vyhlášení výsledků proběhne na Kladském sedle v prostoru cíle.
 
Start měřeného tréninku: v sobotu 22.10.2019 v 11:00 u autobusové zastávky na konci Starého Města (sídliště Květná) – hromadně.
Prezentace: od 9:30 do 10:20 na Kladském Sedle (na start se dá sjet na lyžích, kdo si netroufá – svezeme autem)
 
Propozice zde.
A něco k trati a historickým výsledkům zde.
 
~ t ~

 

 

POZOR – NEMILE SE PŘESOUVAJÍ NA 6.11.2022!

Dalším měřeným tréninkem tak bude Kladské sedlo 22.10.2022

(aktualizováno 3.10.2022)

 

 

REPORT | LÁZEK

(aktualizováno 20.9.2022)

VII. Lázek „Memoriál Jirky Leichta“ – neoficiální mistrovství Moravy a zbytku světa na kolcách 🎿 zážitek letos víc než intenzivní🌬️

… zážitek nemusí být příjemný, pakliže je dostatečně intenzivní☝️…intenzita tradičního klání moravských a dalších laufařů na neoficiálním mistrovství Moravy a zbytku světa se symbolickým dojezdem na historické Zemské hranici byla letos zvláště vysoká📈

20cítka skalních borců byla letos již od startu zkrápěna lehkým leč intenzivním deštíkem🌧️a teplota🌡️+8 byla o poznání nižší díky lehkému nárazovému větříků🌬️+ 4 stupínky Celsia.

Trať jsme díky neregulérním podmínkám asfaltové stopy v Šumvaldu alebrž ve Strážné museli o ca 2,5 km zkrátit a ochudit tak závodníky o panoramata, ale s ohledem na intenzivní povětrnostní podmínku, touto kosmetickou změnou všichni vzali za vděk🤷🏻‍♂️

Závodní pole se brzy po startu roztrhalo a tak se z něj v podstatě stala individuální časovka jednotlivců. S ohledem na korekci délky trati nám bohužel chybí srovnání, přesto můžeme s určitostí potvrdit, že nejrychleji tratí prolétl v čase 1:59:19 Michal Vank ze Sun Sport Brno, následován Frantou Kocourkem a Jardou Kulichem.

Závodu se i přes drsné severské podmínky zúčastnila i jedná odvážná žena Veronika Floriánová z týmu Bert Brno, která cílovou pásku proťala v čase 3:07:03. 

Hluboká úcta a respekt patří nejen všem borcům a borce, která se postavila na trať tohoto letos veskrze individuálního závodu, ale také pořadatelům z Rockplast Team Rovensko, kteří rovněž po celou dobu závodu statečně snášeli nástrahy počasí Zábřežské vrchoviny.

Výsledky zde:

A pár fotek najdete tady:

 

Seriál měřených tréninků pokračuje v Nemili 15.10.2022 distančním závodem.  

 

SKOL! Ondra Jašek

 

~ o ~

 

 

PROPOZICE | LÁZEK

(aktualizováno 7.9.2022)

Přátelé, kamarádi,

My vám ty medaile připravíme!

Zima se blíží a proto až se oblíbené běžkařské laufy zeptají, co jste dělali v létě a na podzim, budeme moci s klidným svědomím odpovědět, že jsme poctivě trénovali. Když už pořádný trénink, tak zrovna „lauf“ a od toho je tu dnes již tradiční trasa Lázek, která je tak díky celkové délce téměř 40 km  regulérním laufem a s převýšením 618 metrů důkladně prověří naši aktuální formu…aneb až se výjezd z Tatenice na Lázek zeptá…

Vzhledem k tomu, že se předpokládá rozdílná výkonnost závodníků, bude výrazně pomalejším závodníkům umožněn start již v 9:30, abychom do cíle dorazili v kratším časovém rozpětí. 

S ohledem na délku trati zajistíme základní občerstvení v Hoštejně (tj. na 20 km) – ionťák, něco malého pod zub (event. bude možné vyměnit podepsaný bidon odevzdaný při registraci).

Trasu a její parametry naleznete zde https://www.strava.com/routes/2738030704716386158 

Aktualizované propozice zde:

Důležité: S ohledem na délku trasy bude registrace na 8:00-8:45 hod na Lázku a 9:00-9:30 v Zábřeze u Plaveckého areálu. Start na 10:00 v Zábřeze u Plaveckého areálu v ulici Oborník 39!

Věřím, že výše uvedená změna pro vás jako sportovce bude tou správnou výzvou a proto se těšíme na setkání na startu a společný sportovní zážitek, aneb… „zážitek nemusí být příjemný, hlavně když je intenzivní“ 😉

Prosím o info k předběžné účasti na email ondrej.jasek@email.cz a hanusport@seznam.cz tak, abychom mohli lépe zkoordinovat přesun aut do mezi startem a cílem závodu – předem díky!

SKOL Rockplast Team

~ o ~

 

 

VRBNO / REPORT

(aktualizováno 6.9.2022)

Tak máme za sebou druhý měřený trénink seriálu a to výjezd do Velkého Vrbna. Ranní deštivé počasí se nakonec docela umoudřilo a krom mokrého asfaltu už nic jiného nebrzdilo. 

Na startu se sešlo nejpočetnější startovní pole v historii tohoto výjezdu které čítalo celkem 22 účastníků a z toho 5 žen a dívek – což je také rekordní účast.

Krátce po startu se do čela závodu (zcela podle očekávání) dostala dvojice „mlaďochů“ Kryštof Horník a Jakub Stouhal, která si jela svůj vlastní závod. Škoda že Kuba zlomil hrot a borci tak nemohli spolu bojovat až do cíle. Ale i tak Kryštof dojel v novém traťovém rekordu 25 minut a 58 sekund. Jakub skončil druhý s odstupem necelé minuty a na třetí místo se po zaslouženém výkonu probojoval Franta Kocourek.

V kategorii žen dojela na prvním místě Anička Strouhalová – také v novém traťovém rekordu 33 minut a 47 sekund – před druhou Marcelou Hlouškovou a třetí Ewou Jablonskou.

Mockrát děkujeme „šéftrenérce“ Marcele Dudeškové, která to všechno perfektně zvládla zorganizovat, změřit a vyhlásit 🙂 

Výsledky zde: 

A několik fotografií zde:

 

~ t ~

 

 

LÁZEK – „odvolávám, co jsem odvolal a slibuji, co jsem slíbil!“

  1. (aktualizováno 30.8.2022)

Po velkém nátlaku vyznavačů nedělního kolcování byli pořadatelé přinuceni posunout termín závodu na aktuálně platnou neděli 18.9.2022. (Ale počkejte, až zjistím kdo to byl!!! – pletení a změny termínu byly vždycky jen moje 😉 )

Pro jistotu ještě jednou – LÁZEK SE POJEDE V NEDĚLI 18.9.2022 🙂

~ t ~

 

Poznámka – LÁZEK je potvrzen na sobotu 17.9.2022 

(aktualizováno 28.8.2022)

(Tímto se omlouvám, komu jsem nedopatřením řekl 18.9.)

~ t ~

 

PROPOZICE | VRBNO

(aktualizováno 26.8.2022)

Začátek září se blíží a s ním i další měřený trénink KOLSKI Cupu a to Velké Vrbno 🙂

Prezence bude probíhat od 10:00 v místě cíle tj. ve Velkém Vrbně na parkovišti pod lanovkou na Paprsek. Po té se společně přesuneme auty (či jak kdo umí – většina trati se dá sjet i na kolcích) na start do Starého Města pod Sněžníkem.

Start je tradičně na křižovatce (ul Hornická) v 11:00.

Propozice zde
Mapa místa prezentace zde 
Mapa místa startu zde

Na startu se na nás těší trenéři Marcela a Martin Dudeškovi.

 

~ t ~

 

 

TVRDKOV / REPORT

(aktualizováno 9.8.2022)

Konečně jsme zahájili letošní ročník KOLSKI Cupu a to 7. ročníkem výjezdu na TVRDKOV. 

Počasí nám přálo a dokonce v den startu polevila i ta nehorázná vedra posledních dnů a i když jsme se (někteří) docela zapotili, dalo se to přežít 🙂 .

Celkově se zúčastnilo 27 závodníků – z toho sedm dorostenců a juniorů místního Ski klubu Rýmařov (a také jeden skejtař – v rámci přípravy  na důležité závody). Po několika letech ale pro změnu chyběli zástupci Brněnska – Borci Zdar! a Sunsport team – a bylo to ve startovním poli poznat.

Po startu se na čele vytvořila čtyřčlenná skupina vedená juniorem Tomášem Sedlářem, později Tomem Musilem, aby z ní nakonec zbyla pouze dvojice tažená až na poslední kilometr Jardou Kulichem, kde mu bohužel poněkud došly síly a nakonec mne ve finiši pustil před sebe (asi abych konečně taky něco vyhrál 🙂 ) Na třetím místě dojel Tom Musil … a další umístění už si najděte ve výsledcích 😉 .  

Dorosteneckou kategorii ovládl Mara Sázel, následovaný Edou Cascianim a Kubou Kobakem, nejrychlejší dorostenkou byla Verča Rožňáková před Peťkou Zahradníkovou a vítězkou kategorie žen se stala Katka Sedláčková před Ivou Janů.

Moc děkuji pomocníkům s časomírou (Báře a Broňovi) a Vítkovi, Kačce a Barborce za pomoc při slavnostním ceremoniálu s předávání cen.

 

 

Odkaz na výsledky zde:

A fotogalerie zde:

 

~t~

 

 

PROPOZICE | TVRDKOV

(aktualizováno 13.7.2022)

Srdečně vás zveme na první měřený trénink letošního ročníku KOLSKI CUPu a to na oblíbený výjezd na TVRDKOV.

Trať je jako každý rok jen do kopce (hmmm… jestli tam nepřidat i průjezd Mirotínkem…? 🙂 ), o délce 7,8 km a 337m výškových.

Traťový rekord drží už od roku 2016 časem 0:27:32 trojnásobný vítěz Vašek Sedláček ( ani ho nezkoušejte překonat – jel rychle 😉 ).

Termín výjezdu je v neděli 24.7.2021 – start v 10:30 hod. (Prezence od 9:00 do 10:00 Tvrdkov – cíl.)

Pozor – pro zájemce na Skate lyžích vyhlásíme zvláštní kategorii (bez bodování do celkového pořadí seriálu), tak aby si mohli také zajezdit 🙂 .

 

 

Těšíme se na TVRDKOVĚ 😉

Propozice zde.

Mapa místa prezentace zde.

Mapa trati zde.

 

~t~

 

 

Pozor, pozor: „Bílovice“ se 12.6. nepojedou!

Případný nový termín (a trať) upřesníme…

(aktualizováno 27.5.2022)

 

 

 

KOLSKI CUP ročník 2022

(aktualizováno 17.5.2022)

 

Tak se nám to pomalinku chystá. Trenéři ladí termíny a tratě … ať nás co nejpříjemněji potrápí v přátelských soubojích na kolečkových lyžích 🙂

 

Předběžné termíny měřených tréninků:

 

12.6.2022 (neděle) – „Bílovice“ – bohužel se v původním termínu trénink nepojede – pokud se podaří najít vhodnou trať a temín, tak dáme vědět na stránkách a Facebooku události… (aktualizováno 27.5.2022)

24.7.2022 (neděle) – Tvrdkov

4.9.2022 (neděle) – Velké Vrbno

17.9.2022 (sobota) příp. 18.9.22 (neděle) – Lázek

15.10.2022 (sobota) – Nemile

22.10.2022 (sobota) – Kladské Sedlo

 

Propozice (či případné změny) budeme přidávat postupně, tak sem občas hoďte očkem.

 

A teď hurá do tréninku 😉

 

~ t ~