Archiv 2016

22.12.2016 PF 2017

Všem přejeme krásné vánoce plné osobního štěstí, z kračunu vykročte pravou nohou, nebo rovnou vyjeďte pravou lyží do nového roku 2017. Ten ať je přesně podle Vašich představ a nechť všechny vaše problémy v novém roce trvají stejně dlouho jako Vaše novoroční předsevzetí.

banner

~ m ~

 

03.12.2016 REPORT | LYŽBA NA PAPRSKU

SKOL lyžníci,

na horách nám krásně posněžilo a je nejvyšší čas na prohození koleček za skluznice. Takové podmínky jsou na Paprsku a snad nám co nejvíce vydrží. Tož teď se teprve pozná kdo přes léto nezahálel a poctivě trénoval…

banner

těším se na viděnou ve stopě!!!

~ m ~

 

19.11.2016 VÝSLEDKY | KOLSKI CUP 2016

banner

Přátelé, kamarádi,

Seriál měřených tréninků KOLSKI CUP 2016 je již za námi a tak si dovolím malé, krátké shrnutí.
Ročník 2016 byl zajímavý právě rozmanitostí, pestrostí jednotlivých tréninků. Střídaly se profily kopcovité, houpavé s rovinami a naopak, celkově jsme najeli přes 60km. Na své si určitě přišlo všech 50 lyžníků, o mnohem více než v předchozích ročnících. To je pro nás velký impuls pokračovat v seriálu dále v sezóně 2017, ve které jistě dojde k nepatrným změnám (jiné termíny, nový trénink apod…). Budeme vás vždy informovat prostřednictvím našich stránek, emailů. Ale zpět k letošnímu ročníku 2016. Nejlépe si v trénincích vedl Martin Valigura, který se stal králem celého KOLSKI CUPU 2016 a ovládl celkový žebříček seriálu. Za skvělé výsledky mu patří velká gratulace! Kompliment a Velké Díky patří také všem pořadatelům, kteří se o nás postarali a tréninky vždy skvěle připravili.
Díky všem za účast, za váš pozitivní přístup a nadšení a těším se na viděnou v dalším ročníku 2017!!!

výsledky ke stažení zde
fotogarlerie zde

~ m ~

 

15.11.2016 REPORT | LÁZEK

Ani zimní počasí nás neodradilo od předposledního výjezdu LÁZEK. Trať byla pořadateli změněna a v Tátenici se jelo rovně na Lanškroun a dále pak do Albrechtic. „Kosa“ byla pořádná a tak jsme do toho bodali jak se dalo. Nejvíc se chtěl zahřát a vše mít za sebou Martin Valigura, který protnul cíl jako první. Za ním dojel Karel Macháček a na třetím místě s menším odskokem byl Honza Fišnar. Děkujeme pořadatelům, že se nenechali odradit zimním počasím a výjezd uspořádali.

banner

výsledky zde

~ m ~

 

10.11.2016 POZVÁNKA | LÁZEK

Přátelé, kamarádi. Před sebou máme předposlední výjezd LÁZEK. Start je v 11:00 hodin již tuto sobotu 12.11.16 z Nemile. Registrace je ale na Lázku od 9:30 hod, kde i necháme své dopravní prostředky. Od pořadatelů máme zajištěný odvoz alegorickými vozy na místo startu. V Tátenici nám pak při průjezdu zahraje místní dechový orchestr Tátenička a po výjezdu je zajištěno teplo hospůdky Gansberg. Jste všichni zváni i vítáni.

propozice stažení zde
více zde

~ m ~

 

31.10.2016 VIDEO | KAJDA CUP

Již tradičně přikládám video z výjezdu na Severku pod názvem KAJDA CUP.

banner

videogalerie zde

~ m ~

 

27.10.2016 PROPOZICE | LÁZEK

Seriál se nám přehoupnul přes polovinu a jedeme (někteří z nás jen soupaž…) pomalu do finále letošního ročníku KOLSKI CUPU 2016. V dalším měřeném tréninku na nás čeká trať LÁZEK. A bude to doslova třešnička na dortu. Jedná se o nejtěžší trať celého seriálu s poměrně náročným profilem, zejména v závěru. Délka tratě byla hlavními trenéry vybrána také velmi trefně. Jak si s tím poradíme nevíme, uvidíme. Všichni jste vítání, bude to stát za to!!!

propozice stažení zde
více zde

~ m ~

 

23.10.2016 REPORT | KAJDA CUP

Seriál měřených tréninků na kolečkových lyžích zavítal tentokráte do kopců Hanušovické vrchoviny. Čekala nás jedna z náročnějších tratí celého seriálu. Z Karlova ke sv. Trojici je to sice na mapě krátká vzdálenost, ale díky neustávajícímu stoupání dá pořádně zabrat. Nejlépe trať sedla Martinovi Valigurovi, který se časem doslova „urval“ od ostatních a svedl boj spíše s Jardovým BMW, než-li s námi ostatními. Za jeho zády už byly časy velmi podobné a těsné. Druhé místo bral Martin Saňák a jen pouhých 8 sekund za ním dojel Rosťa Urban. Za zmínku stojí stejné časy Oty Srovnala a Jirky Leichta a to na sekundu stejně.
Svělý výkon !!! Pořadatelům patří VELKÉ díky za organizaci a za připravení tratě. DÍKY VŠEM !!!

banner

výsledky ke stažení zde
fotogalerie zde
video zde

~ m ~

 

20.10.2016 POZVÁNKA | KAJDA CUP

V případě, že ještě nemáte plán na tuto sobotu, přijeďte si s námi zatrénovat na Severku. Presentace bude od 9:30 na parkovišti před Severkou. Poté sjedeme dolů do Karlova a zde startujeme intervalově po minutě od 10:30 hod. Počasí má vyjít, trať bude připravena, stopy „nařezané“ a tradiční občerstvení po závodě chybět také nebude.

Těšíme se na viděnou !!!

propozice ke stažení zde

~ m ~

 

17.10.2016 VIDEO | NEMILE

…ani krátké video z „NEMILSKÉHO KVAPÍKU“ nesmí chybět v seznamu naši videogalerie

banner

videogalerie zde

~ m ~

 

11.10.2016 PROPOZICE | KAJDA CUP

Přátelé, kamarádi,

my vám ty medaile letos opravdu přivezem!!!! …aneb listí na stromech zlátne a padá ze stromů a po roce je tu opět tradiční měřený trénink z Moravského Karlova na sv. Trojici. Letos jsme objednali krásné podzimní počasí, ostatně stejně jako předchozí roky a tak se těšíme na přátelské klání na kolcách…

propozice ke stažení zde

SKOL Ondra a Karel

 

9.10.2016 REPORT | NEMILE

Díky skvělé improvizaci pořadatelů jsme důstojně odjeli i další ročník tohoto skvělého tréninku. Jak již bylo zmíněno, z důvodu práce na silnici se trať změnila a ostuda to žádná nebyla. Trať byla atraktivní a dvě svižná kola, takřka po rovině, uběhly jako když se proutkem švihne. Mnozí z nás jsme si podmínky ztížili a „šáhli“ jsme tentokráte po pomalejších kolečkách. A jak je vidět na výsledcích, rozdíly jsou nepatrné. První místo bral Jarda Hýbl, těsně za ním protnul cíl Martin Valigura, který je na trati doslova „jako doma“. Na třetí pozici se zapsal Jarda Kulich (pozn. po prohýřeném týdnu na October Fefestu je to výkon téměř nadlidský, anebo… kdoví co v těch pivech bylo). Společný trénink si zajeli i naši „súsedi“ z nedalekých valašských Beskyd, a nevedli si také vůbec špatně. Skvělou práci prokázali opět pořadatelé, kteří vše přesně a bezchybně změřili a to i bez stopek. Dosáhli tak úplné dokonalosti a mnozí akreditovaní rozhodčí by se měli co učit. Líbě Hodinové patří velký kompliment za domácí napečené šátečky.

Ještě jednou všem velké DÍKY !!!

banner

výsledky ke stažení zde
fotogalerie zde
video zde

~ m ~

 

4.10.2016 POZVÁNKA | NEMILE

Již tuto sobotu 8.10.2016 se opět setkáme na dalším společném výjezdu na kolečkových lyžích.

POZOR !!! Trať, parkování a presentace letošního ročníku bude kvůli stavebním pracím na silnici změněna.
Zde je mapka tratě a malý komentář k tomu:

banner

Pojedou se 2 okruhy po 7,5 km. Parkování bude vlevo za mostem v Lupěném, je tam spousta místa. Startujeme cca 100 m před koncem cyklostezky směrem k mostu, točíme vlevo, podjedeme železnici a točíme opět vlevo nahoru směr Hněvkov. Za Hněvkovem najíždíme prudce vpravo na začátek cyklostezky, po níž dojedeme do místa startu a cíle.

propozice ke stažení zde
více o trati zde

Těšíme se na viděnou !!!

 

19.9.2016 PROPOZICE | NEMILE

Sotva jsme vydechli a usušili mokré rukavice s trenýrkama, už tu máme další pozvánku na 4. ročník Memoriálu Aloise Hodiny – NEMILE. Trať je spíše rovinatá, náročná je pouze svou délkou. Zřejmě tento ročník bude doprovázet malá změna trati. Vzhledem k výstavbě kanalizace v obci Nemile se v tomto ročníku konečná podoba trati upřesní na našich internetových stránkách ve čtvrtek 6.10.2016

všichni jste vítáni!

propozice ke stažení zde
více o trati zde

~ m ~

 

17.9.2016 REPORT | KLÁŠTEREC

Skvělá atmosféra a ideální podmínky doprovázely první ročník výběhu z Klášterce do Horních Studýnek. Jak již bylo řečeno, trať nepatří mezi ty náročné, ale přesto nás všechny důkladně prověřila. Intervalový start nedal po celou dobu žádnou informaci o favoritech na trati. Až po sečtení výsledků hlavních trenérů jsme vyhlásili nejlepšího Michala Vanka ze SunSportu s cílovým časem 19 min a 35 sek. (pozn. to je skvělý čas i na kole), hned za ním mu dýchal na záda Jaroslav Hýbl a na třetím místě dojel Martin Valigura. Všem organizátorům a hlavním trenérům patří velké DÍKY!!!

výsledky ke stažení zde
fotogalerie zde
video zde

~ m ~

 

15.9.2016 POZVÁNKA | KLÁŠTEREC

Již tuto sobotu se rozjedou podruhé kolečka seriálu KOLSKICUPU. Po velmi úspěšném TVRDKOVĚ vás všechny zveme na další výjezd – KLÁŠTEREC. Čeká nás krátká, středně náročná trať, která ale umí hodně potrápit. Vyjímečná je právě tím, že ihned po startu nás čeká prudké stoupání až do Zborova. Ovšem ani tam není vyhráno…sami se v sobotu 17.9. přesvědčte. Presentace je od 9:00 hod v Horních Studýnkách. Startujeme pak intervalově od 10:00 hod.

Těšíme se na viděnou !!!

více zde

~ m ~

 

10.8.2016 PROPOZICE | KLÁŠTEREC

Kolečkovolyžařská sézóna je v plném proudu, závody se střídají s tréninky a naopak. Kalendáře se pomalu plní termíny a volných víkendů pro zahálku je pomálu. Je tak na čase přidat další termín měřeného tréninku KLÁŠTEREC, který se pojede v sobotu 17.9.2016 v 10:00 hod z Klášterce na Horní Studénky. Jste všichni zváni!!! POZOR – start je intervalový

propozice ke stažení zde

na viděnou!

~ m ~

 

23.7.2016 REPORT | TVRDKOV

Ahoj,
máme za sebou první, velmi zdařilý a úspěšný, společný měřený trénink – TVRDKOV. Přes třicet účastníků se dnes porvalo o ty nejlepší výsledky na tak náročné trati. Nikdo však nestačil na Vencu Sedláčka, který svým časem 0:27:32 min suvéreně vyhrál a zároveň vytvořil nový traťový rekord. Na záda mu z dálky dýchal Rosťa Urban a s časem 0:28:45 min si dojel pro krásné druhé místo. Třetí se umístil Martin Valigura s časem 0:28:57 min, kterému patří zároveň velké díky za uspořádání celé akce. Všem zúčastněným, jak domácím (SKI KLUB RÝMAŘOV), tak i přespolním (zvláště tak brněnským BORCI ZDAR! i SUNSPORTU) moc děkujeme za účast a těšíme se na další setkání!

výsledky ke stažení zde
fotogalerie zde
video zde

~ m ~

 

18.7.2016 POZVÁNKA | TVRDKOV

Ahoj,

Již tuto sobotu (23.7.2016) se rozjedou nejen kolečka na našich lyžích, ale i celý seriál měřených tréninků KOLSKI CUP 2016. Všechny příznivce zveme do Tvrdkova na tento první měřený trénink.
O náročnosti trati se asi zmiňovat nebudu, převýšení 337 m a neustávající stoupání mluví samo za sebe. Počasí má vyjít, teď už jen naladit formu, namazat ložiska, nabrousit hroty a v sobotu naviděnou!

více zde
propozice ke stažení zde

~ m ~

 

26.6.2016 NAPSALI O NÁS | BORCI ZDAR !

Přátelé kamarádi, zrodila se nám nová série závodů na kolečkových běžkách! Kamarádům ze Šumperska přeji hodně zdaru! KOLSKI cupu si pak, k jeho zrození, dovoluji popřát mnoho krásných ročníků a webovým stránkám http://www.kolski.cz/ spoustu spokojených návštěvníků! Budu-li moci, slibuji, že se zúčastním maxima měřených tréninkových testů, které mi čas a okolnosti dovolí. Těším se na shledanou, nejen ve stopě!KOLSKI CUPU zdar!
přejí
BORCI zdar!

více zde

~ m ~

 

26.6.2016 NAPSALI O NÁS | KOLECKOVELYZE.CZ

Pomalu se stáváme součástí rodiny, která je spojena s kolečkovými lyžemi na nohách. Jsme rádi, že se o našich aktivních trénincích dozví i nadšenci z jiných krajů.

více zde

~ m ~

 

9.6.2016 TERMÍNOVKA TRÉNINKŮ

Ahoj všeci,

a máme to, konečně všechny termíny pohromadě. Takže vemte kalendáře, poznámkové bloky, chytré telefóny anebo si to jen tak pamatujte.

termínovka ke stažení ZDE

Postupně budeme aktualizovat jednotlivé propozice všech tréninků. Tam se rozepíšeme více…

~ m ~

 

6.6.2016 PROPOZICE | TVRDKOV

Skol přátelé,
začátek sezóny se pomalu blíží a je na čase s první dávkou motivace na pořádně vydatný trénink. Ten odstartuje Tvrdkovem v sobotu 23.7. 2016 v 11:00 hod. Trať je jedna z těch náročnějších, jede se pořád do kopce . Jste všichni vítáni.

Tož se pořádně na trénink připravte, bude to stát za to!!!

více zde
propozice ke stažení zde

~ m ~

 

4.4.2016 STARTOVNÍ ČÍSLA JSOU NA SVĚTĚ !!!

banner

…a máme jich 50 kousků – nikdo nikdy neví 🙂
~ m ~

 

6.1.2016 SPUŠTĚNÍ WEBU KOLSKI.CZ

Vítejte na stránkách KOLSKI.CZ. Jsme parta lyžařů z Jeseníků, kterou nebaví v létě sedět a čekat až napadne tolik vzácný sníh. Proto jsme vytvořili seriál MĚŘENÝCH TRÉNINKŮ NA KOLEČKOVÝCH LYŽÍCH, určené pro každého vyznavače tohoto krásného sportu. Díky tomu se nám daří toto čekání na „bílé zlato“ zpříjemnit.

Na začátku jsme naše setkání na kolcích braly jako součást tréninku a přípravy na zimu. Začali jsme se více scházet ke společným vyjížďkám, dokonce více než v zimě na běžkách. Díky lepší kvalitě asfaltového povrchu některých silnic a volného času hlavních trenérů (organizátorů) jsme postupně zařazovaly další tréninky. Abychom si mohli porovnat síly i kondici, začali jsme si měřit časy a zaznamenávat. Rok 2016 se již poběží 4. ročník, který jsme pojmenovali KOLSKICUP.

~ m ~