Archiv 2017

18.12.2017 VESELÉ VÁNOCE

Přátelé lyžníci,

Dovolte mi Vám všem popřát krásné vánoce plné osobního štěstí prožitého se svými nejbližšími. Do nového roku zvolte dobrou „mázu“ ať si rok 2018 dobře „odšlápnete“. Ten ať je přesně podle Vašich představ a nechť všechny vaše problémy v novém roce trvají stejně dlouho jako Vaše novoroční předsevzetí.

banner

~ m ~

 

14.11.2017 VÝSLEDKY | KOLSKICUP 2017

banner

Přátelé, kamarádi,

Seriál měřených tréninků KOLSKI CUP 2017 je za námi. Dovolím si tak opět krátké shrnutí tohoto ročníku. Ročník 2017 byl velmi úspěšný, odjeli jsme společně všech pět tréninků bez zrušení. Na své si jistě přišlo celkem 57 lyžníků, více než v předchozím ročníku. To je pro nás velkým impulsem v trénincích pokračovat. Budeme vás vždy informovat prostřednictvím našich stránek a emailů. Ale zpět k letošnímu ročníku 2017. Nejlépe si v trénincích opět vedl zkušený Martin Valigura, který se stal králem celého KOLSKI CUPU 2017. Druhé místo si s přehledem zajistil Rostislav Urban. O třetí místo se rozhodlo až v posledním výjezdu, kde nakonec zvítězil Martin S. těsně, rozhodnul až součet času všech tréninků. Rozhodlo pouhých 6 sekund. Za skvělé výsledky jim patří velká gratulace!
Kompliment a Velké Díky patří také všem pořadatelům, kteří se o nás postarali a tréninky vždy skvěle připravili.
Díky také všem za účast, za váš pozitivní přístup a nadšení, bez vás by to nešlo. Těšíme se na viděnou v dalším ročníku 2018!!!

výsledky ke stažení zde

~ m ~

 

28.10.2017 REPORT | KLADSKÉ SEDLO

banner

Poslední výjezd KLADSKÉ SEDLO je už minulostí. Kruh se uzavřel a na rozdíl od loňských ročníků, jsme si do plna užili trať v plné kráse. Ani sychravé, typicky podzimní počasí, nás neodradilo a na start jsme dorazili v krásném počtu. Nejrychleji zajel Michal Vank, hned za ním Martin Valigura a s menším odstupem dojel Rosťa Urban.

Všem díky za účast, pořadatelům zvláště!

výsledky zde
fotogalerie zde

~ m ~

 

23.10.2017 PROPOZICE | KLADSKÉ SEDLO

banner

Dovolte mi vás všechny pozvat již tuto sobotu 28.10. na poslední společný výjezd celého seriálu KOLSKICUP. Čeká nás středně náročná trať, která ale umí prověřit naši sezónní přípravu. Meteorologové jsou nakloněni, sněžit má až v neděli.

Přijeďte všichni bude to stát za to!

propozice zde

těšíme se na viděnou

~ m ~

 

21.10.2017 REPORT | KAJDA CUP

banner

Skvělá přátelská atmosféra, která tradičně doprovázela další společný výjezd KAJDA CUP. I přesto, že pořadatelé museli hodně zaimprovizovat, vše se povedlo na vítečnou. Změna trati se velmi osvědčila. Náročná trať, zajímavé oživení tří okruhů a pohodové zázemí bylo důkazem. Jako první protnul čáru na asfaltu nestor Martin Valigura (0:53:33), druhý byl Rosťa Urban (0:54:44) a třetí pak Karel Macháček (0:54:52).

výsledky zde
fotogalerie zde

~ m ~

 

19.10.2017 POZOR ZMĚNA | KAJDA CUP !!!

banner

Přátelé, změna je život. Vzhledem k tomu, že na původně plánované trase na Severku došlo k silnému „listípadu“. Není v našich silách z celé trati uklidit listí a drobné kamínky. Tudíž po obhlídce trati a následnému zasedání organizačního výboru padlo rozhodnutí o uspořádání závodu na náhradní trati s pozměněnými parametry. Náhradní trať tvoří úsek závodu NEMILE v rozsahu Lupěné – Bozeňov (detaily v propozicích) o celkové délce 19 km s úhrnným převýšením 225 metrů. Věříme, že naše rozhodnutí pochopíte a nově navržený plnohodnotný trénink pro vaši formu bude přínosem.

Těšíme se na viděnou na startu. Ondra a Karel 

propozice ke stažení zde

~ Karel a Ondra ~

 

7.10.2017 REPORT | NEMILE

banner

Pro propršeném týdnu jsme se opět setkali ke společnému výjezdu a stálo to za to! Počasí nám přálo, účast skvělá a volba trati vynikající. Rozhodlo se prakticky po prvním kilometru, kdy se z pětičlené skupinky urval Martin Valigura a běžel si pro celkové vítězství. Na druhé pozici dojel Rosťa Urban a na záda mu s menším odstupem dýchal Martin S. Celkovou atmosféru dokreslova podzimní atmosféra, stejně jako lahodné linecké od Libušky Hodinové.

výsledky zde
fotogalerie zde

~ m ~

6.10.2017 SKIROLL (C)UP JEŠTĚD

banner

Díky Rosťovi jr. máme krátké video z dojezdu do cíle. V neděli 1. 10. 2017 se desátým závodem při výjezdu na Ještěd uzavřel letošní seriál závodů na kolečkových lyžích EFISAN SKIROLL CLASSICS. Závod Efisan Skiroll (c)up Ještěd. Zároveň se jednalo o Mistroství České republiky na kolečkových lyžích.

video zde

~ m ~

2.10.2017 POZVÁNKA | NEMILE

banner

Již tuto sobotu 7.10. se z NEMILE přesouváme do Starého Města pod Sněžníkem. I přes veškeré snahy našich silničářů se nepodařilo dokončit původní trať a silnice stále připomíná vjezd do statku. Presentace je na parkovišti u vleku Ski areálu Paprsek ve Velkém Vrbně od 10:00 hod. Společně pak sjedeme, nejpozději v 10:30 hod, k místu startu.

propozice zde
mapa místa presentace zde
mapa místa startu zde

těšíme se na viděnou!

~ m ~

24.9.2017 REPORT | LÁZEK

A máme za sebou druhý měřený trénink seriálu KOLSKICUP 2017. Naprosto skvělý výběr trati, velký dík za to patří především pořadatelům Karlovi a Honzovi. Trať nás důkladně prověřila a během 24 km jsme si mohli vyzkoušet snad všechny běžecké styly. Jako první si s náročnou tratí poradil Michal Vank, za ním pak Martin Valigura a pro třetí místo si dojel Karel Macháček. Počasí nám vydrželo, stejně jako úsměvy spokojenosti všech zúčastněných.

banner

výsledky zde
fotogalerie zde

~ m ~

20.9.2017 POZVÁNKA | LÁZEK

A máme tu další měřený trénink LÁZEK, na který jste všichni srdečně zváni! Již tuto neděli 24.9. nás čeká nejdelší a zřejmě nejnáročnější výjezd tohoto ročníku. Prezentace bude na Lázku od 9:30 hod, poté nejpozději v 10:30 hod sjedeme na misto startu. Ten bude posunut k odbočce na Hněvkov. Od bazénu se kvůli pracím na silnici nedá jet.

banner

propozice ke stažení zde

~ m ~

 

14.9.2017 PROPOZICE | NEMILE
!!!POZOR ZMĚNA!!!

Vzhledem k výstavbě kanalizace v obci Nemile se přemístíme do oblasti Králického Sněžníku, do Velkého Vrbna. Silnice v Nemili je tak rozkopaná, že je prakticky nemožné zde uspořádat měřený trénink. Již tradičně je start naplánovaný na první říjnovou sobotu 7.10. na 11:00 hod. Na presentaci dojeďte do Velkého Vrbna na parkoviště Ski areálu Paprsek. Odtud se společně přemístíme auty na místo startu do Starého Města. Kvalita asfaltu je skvělá !

propozice zde
mapa místa presentace zde
mapa místa startu zde

těšíme se na viděnou!

~ m ~

 

29.8.2017 REPORT | ALLIANSLOPPET (SWE)

A máme to za sebou. Závod Alliansloppet v Trollhättanu. Závod, který dal všem pořádně zabrat. Jeli jsme plných 48 km, 3 kola po 16 km. Profil tratě byl nenáročný, aspoň se tak v prvním kole tvářil. Jenže ve druhém kole začalo přituhovat a ve třetím kole šlo přímo do tuhého. Kdo měl natrénované větší objemy měl vyhráno. Atmosféra byla skvělá, organizace trochu podceněná. I přesto máme krásný prožitek.

banner

fotogalerie zde
video 1 zde
video 2 zde
video 3 zde

~ m ~

 

28.8.2017 PROPOZICE | LÁZEK

Druhý výjezd LÁZEK nás tentokrát zavede do Zábřežské vrchoviny. Jedná se o nejdelší trénink celého seriálu a jistě nás důkladně prověří. Startujeme hromadně v 11:00 hod, prezentace bude na Lázku od 9:30 hod.

banner

propozice ke stažení zde

všichni jste vítáni

~ m ~

 

24.7.2017 REPORT | LASOWKA (PL)

Již tradičně se účastníme závodů u našich polských sousedů. Ani letos jsme nechyběli na Klasyku w Lasówce, pořádaného při slavnostech „Dni Lasówki“. Čekala nás 8 km trať v lese a sklízeli jsme úspěchy. Byla nás doslova plná bedna. Zvítězila zkušenost nad nerozvážným mládím. Jako první protnul cílovou čáru matador Karel Macháček (0:19:33 min), druhý v těsném závěsu Rostislav Urban (0:19:36) a třetí místo zajel Martin Saňák (0:19:37). Všichni doslova o prsa, rozhodlo se až v mírném stoupaní před cílovou metou.

banner

Organizátorům velké díky !!!

více zde
video zde

~ m ~

 

16.7.2017 REPORT |TVRDKOV

Ani krátká bouřka nás neodradila, abychom po roce opět prověřili své síly. Předpověď počasí tentokrát vyšla a těsně před startovním výstřelem začalo pršet a pršelo, bouřilo až do cíle. I přes pokropené horké hlavy bylo tempo vysoké a během prvních kilometrů se tak rozhodlo, kdo si rozdělí stupeň nejvyšší. Ten doslova urval o velký kus Martin Valigura, za ním pak Rostislav Urban a na třetím místě (a to i s kolečkama tvrdosti číslo 3) Václav Sedláček. Všem borcům gratulujeme a díky za účast!

banner

výsledky zde
fotogalerie zde

~ m ~

 

10.7.2017 KOLSKI CUP ODSTARTUJE TUTO SOBOTU

Již tuto sobotu 15.7.2017 se rozjedeme do pátého ročníku seriálu KOLSKI CUP. Čeká nás náročný výjezd TVRDKOV. Už jeho samotný název doslova vystihuje charakter trati a profilu. Žádný MĚKOV tu nečekejte. Trať je pořadatelem výborně zvolena a prověří nás všechny. Loňská premiéra dopadla velmi úspěšně, mluví za to i nejvyšší účast spokojených lyžařů v celém seriálu 2016.

banner

propozice zde
vše o trati zde

~m~

 

30.5.2017 PROPOZICE | TVRDKOV

Dovolte mi vás pozvat na další ročník výjezdu na TVRDKOV. První ročník dopadl skvěle, účast byla vynikající, trať výborně zvolená a pořadatel také odvedl kus poctivé práce. Profil tratě je jedním z náročnějších z celého seriálu a jistě prověří vaše kvality v začátku sezóny. Termín výjezdu jsme oproti minulému roku 2016 posunuli o týden dopředu na 15.7.2017, čas startu je ale stejný (11:00 hod).

banner

těšíme se v TVRDKOVĚ !!!

více zde

~m~

 

4.5.2017 LYŽAŘI BĚŽCI HODNOTILI SEZONU

Na pozvání náčelníka Bílého vlka – Jardy Brože do osady YUKON ve Vlaském se 22.4.2017 uskutečnilo již 18.setkání lyžařů běžců ze Šumperska, aby vyhodnotili výsledky v sezoně 2016/2017, co se povedlo, co naopak ne a čeho by chtěli dosáhnout v příští sezoně. Úvodem jsme zavzpomínali na naše kamarády, kteří už nejsou mezi námi. Především na dlouholetého trenéra Ski klubu Šumperk Bohouše Mazáka, ale i na Míru Homolu z Hrabenova, Lojzu Hodinu ze Šumperka a Slávu Bílka ze Zábřehu.  Setkání se zúčastnilo 47 účastníků, kteří si při tradičním guláši náčelníka a sladkostech, které napekly naše manželky a přítelkyně, popovídali navzájem o proběhlé sezoně.

banner

Vyzdviženy byly výsledky, kterých dosahovali v mladších kategoriích Jirka Fišnar, Martin Valigura, Rosťa Urban, Martin S. ale především Pavel Ondrášek, který se ve světovém  laufařském seriálu Visma Ski Classics umístil na krásném 45.místě v kolektivu nejlepších světových laufařských es. Ve starších kategoriích zaznamenali hezké výsledky také Jan Fišnar z Loučné, Jan Hanuš a Ota Srovnal s manželkou Líbou ze Zábřehu. Mezi přítomnými hosty byl rovněž náš kamarád a výborný servisman-mazač i reprezentačního mančaftu Vít Fousek z Nového Města na Moravě. Během setkání byl rovněž naplánován program měřených tréninků, na které je zvána i široká veřejnost.
Závěrem si všichni účastníci srdečně popřáli pevného zdraví do další sezony a vyjádřili velký vděk náčelníku Bílému vlku – Jardovi Brožovi za jeho velké přátelství, nezměrné úsilí ve stmelování kolektivu lyžníků a v ochotě pořádat pro nás tato setkání, která patří nesmazatelně do našich kalendářů a každý rok se na tato setkání upřímně těšíme.

Honza Hanuš

 

29.4.2017 JARNÍ LYŽBA| PAPRSEK

Tahle zima se jen tak nevzdává, alespoň ne u nás. Lyžujeme už šest měsíců a podmínky jsou stále výborné. O víkendu jsme si přišli na své na Paprsku, kde vyřízelé stopy připomínaly spíše daleký sever Skandinávie. Najetá byla magistrála, Pralinka, Malý šengen a cesta dolů k Petříkovu. Lyžařů bylo pomálu. Měli jsme také lyže „zazimované“, ale přece jen jsme seškrábli skluznice. Stálo to za to !!!

banner

~ m ~

 

22.4.2017 TERMÍNOVKA 2017

Přátelé,
po velmi zdařilé zimě se nám opět blíží začátek „suché“ sezóny a je čas na zveřejnění termínovky. Suchá ale až tak nebude. I přesto, že jsme vyřadili jeden trénink ze seznamu (KLÁŠTEREC), máme stále co nabídnout. Začínáme v polovině července TVRDKOVEM. Poté, vzhledem k jiným závodům mimo náš seriál, pokračujeme až v září nejdelším tréninkem LÁZEK. Již tradičně, první sobotu v říjnu, nás uvítá NEMILE a na poslední dva víkendy v tomto měsíci jsou naplánovány na KAJDU CUP a KLADSKÉ SEDLO.
Těšíme se na vás !!!

termínovka ke stažení ZDE

~ m ~

 

9.3.2017 POZVÁNKA | YUKON

banner

Vážení,
šiřte prosím pozvání náčelníka Bílého vlka na Yukon (Vlaské u Hanušovic) u příležitosti 18. ročníku srazu lyžníků, konaného v sobotu dne 22. dubna 2017 s programem vzájemné prezentace úspěchů na kolečkových lyžích a lyžích na sněhu, který nás letos nezklamal, doplněné gulášem, hanušovickým pivem a sladkostmi, které dovezou vaše manželky, či přítelkyně.

Těšme se na již tradiční setkávání, které je imanentní součástí našeho běžkování a sportovního zápolení, jež nám přináší radost, mužnou sílu, obdiv žen a skromné sebevědomí.

Lyžníci z daleka mohou přespat v boudě, aby rozchodili opojení, kterému zcela výjimečně propadnou.

pozvánka ke stažení zde

Náčelník Bílý vlk
z osady Yukon

 

9.3.2017 REPORT | JELYMAN

banner

JELYMAN aneb JEsenický LYžařský MAratoN se odjel za skvělých podmínek. I přes velké oteplení, které mělo za následek úpadek sněhových podmínek, se počasí obrátilo směrem k nám. Do zmrzlé stopy napadlo pár centimetrů sněhu. A tak stopa byla velmi rychlá a výborně upravená. Ne náhodou mnozí zvolili „hladký“ výběr lyží a pokud vydrželi stoupání z Medvědí a na Travnou, tak měli velkou šanci na stupně nejvyšší.

Aktuální výsledky zde:
zde

~m~

 

2.2.2017 FOTOGALERIE | KOLSKI CUP 2016

banner

Na Hromnice musí skřivan vrznout i kdyby měl zmrznout. A tak jsem tu konečně „vrznul“ fotky z vyhlášení celkového vítěze KOLSKI CUPU 2016.

Za ceny pro vítěze děkuji především Jardovi z XCSPORT.CZ a Karlovi za nový produkt z dílny ROCKPLAST

Všem ostatním díky za přízeň

výsledky ke stažení zde
fotogalerie zde

~ m ~

 

23.1.2017 REPORT | PATNÁCTKA OKOLO PAPRSKU

banner

Máme za sebou 32. ročník závodu „Patnáctka“ okolo Paprsku v klasickém běhu, která se konala v sobotu 21. ledna 2017. Po třeskutých mrazech přišlo malé oteplení, které mnohým z nás zamotalo hlavu s „mázou“. Ovšem ti kteří mají natrénováno z měřených tréninků KOLSKI, až tak neřešili a doslova všem sebrali vítr z plachet. Zde jsou ti z nás, kteří se vešli do první dvacítky a umístili přední pozice.

1. Martin Valigura 71.40 (MB)
2. Rostislav Urban 71.50 (MB)
3. Jaroslav Kulich 73.09 (MC)
4. Jiří Fišnar 74.31 (MB)
5. Martin Saňák 76.52 (MA)
19. Karel Macháček 81.51 (MB)

Aktuální výsledky a fotky zde:
http://sk-sumperk.wz.cz/

~m~