Archiv 2021

KLADSKÉ SEDLO / REPORT

(aktualizováno 25.10.2021)

A je to za námi!

Devátý ročník našeho amatérského seriálu „měřených tréninků“ KOLSKI CUP odjel v plném rozsahu.

Slunečné, ale citelně chladné počasí přivítalo na startu ve Starém Městě pod Sněžníkem celkem 25 závodníků.

Všichni borci do cíle na Kladském sedle dorazili téměř neunaveni a s úsměvem, protože nádherná scenérie okolo zbarvených stromů ani nedovolila jinak …

Celkovým vítězem i nejrychlejším závodníkem kategorie A se stal Martin Valigura, kategorii B opanoval Jaroslav Trávníček, v kategorii C zvítězil Michal Roháček, veteránskou kategorii D pro sebe rozhodl Václav Kubíček a v ženách zvítězila Marcela Dudešková před svojí dcerou Marcelkou.

Příští rok na desátátém ročníku na viděnou !!!

Výsledky zde:

 

~ r ~

 

PROPOZICE | KLADSKÉ SEDLO

(aktualizováno 19.10.2021)

Srdečně vás zveme na výjezd na Kladské sedlo – poslední letošní měřený trénink seriálu KOLSKI CUP.

Pojede se „prodloužená“ verze se startem ze Starého Města (od zastávky autobusu – sídliště Květná), za odbočkou na Stříbrnice je již zbytek trati tradiční.
 
Prezentace a vyhlášení výsledků proběhne na Kladském sedle v prostoru cíle.
 
Start měřeného tréninku: v neděli 24.10.2019 v 11:00 u autobusové zastávky na konci Starého Města (sídliště Květná) – hromadně.
Prezentace: od 9:30 do 10:20 na Kladském Sedle (na start se dá sjet na lyžích, kdo si netroufá – svezeme autem)
 
Propozice zde.
A něco k trati a historickým výsledkům zde.
 
~ t ~
 

 

NEMILE / REPORT

(aktualizováno 17.10.2021)

Krásné slunečné počasí ozdobilo start našeho závodu v Nemili – memoriálu Aloise Hodiny, kterého se účastilo 23 borců.

Po delší době se závodilo na tradiční osmnáctikilometrové trase, tentokrát s hromadným startem. Boje mezi závodníky na trati se naštěstí obešly bez kotrmelců, až na jednu zlomenou hůl a jeden bodec.  

Příjemným oživením byl start Venci Sedláčka, který dojel s doprovodem na start na lyžích z Rýmařova, odzávodil v nejlepším čase a na lyžích opět zamířil k domovu!

Účast žen byla bohužel nulová, ale v ostatních kategoriích byly stupně vítězů zaplněny, včetně našich nejstarších veteránů.

Dohled nad závodem tentokrát částečně převzala i Městská policie Zábřeh, kterou všímaví nemilští občané pozvali ke kontrole údajných nekalých praktik některých závodníků 😊😂.

Výsledky zde:

Fotogalerie zde:

~ r ~

 

POZOR – změna termínu posledního měřeného tréninku

(aktualizováno 2.10.2021)

Kladské sedlo se pojede v neděli 24.10.2021 (místo původní soboty 23.10.)!

 

 

PROPOZICE | NEMILE

(aktualizováno 2.10.2021)
 
Máme tu srdečnou pozvánku na 9. ročník měřeného tréninku v Nemili, který se opět pojede po klasickém okruhu přes Hněvkov a Bozéňov.
 
Start: v sobotu 16.10.2021 v 10:30 v  Nemili u obecního úřadu (hromadně).
Prezentace: od 9:30 – tamtéž.
Propozice zde
 
 
 
Závod se jede jako memorial Aloise Hodiny a jde o historicky první závod seriálu KOLSKI CUP, který se jezdí už od roku 2013.
Po třech letech oprav silnic a loňském covidem zablokovaném ročníku, se letos opět pojede na své původní trati.
 
Bližší info k měřenému tréninku, trati a historickým výsledkům zde.
 

Na hojnou účast se těší pořadatelé

Rosťa Urban a Radomír Vepřek

~ t ~

 

LÁZEK / REPORT

(aktualizováno 21.9.2021)

VI. Lázek – neoficiální mistrovství Moravy a Slezska na kolcách – memoriál Jirky Leichta“

26 borců se v sobotu 18.9. dopoledne za počasí připomínající, že léto nám již dává sbohem postavilo na start VI. ročníku výjezdu na Lázek – neoficiálního mistrovství Moravy a Slezka na kolcách, který loni po letech hledání optimální trasy dospěl díky délce téměř 40 kilometrů a více než 600 metrů převýšení v regulérní lauf.

Lázek je vlastně takovou směsicí pocitů, komorní kamarádská atmosféra je vždy okořeněna dílčími souboji na život a na smrt, zasazena do kulis nádherné přírody. Dlouhé soupaže v údolí Moravské Sázavy kořeněné závěrečným stoupáním na Lázek, nejvyšší vrchol Zábřežské vrchoviny a také historickou hranici Moravy a Čech. Průjezd mezi statky ve vesnici Strážná kousek před cílem navodí atmosféru slovutného laufu Marcialonga a po posledním krátkém výšvihu ala Cascata jsou pak všichni účastníci rádi, že už to mají za sebou. Letos jsme naštěstí byli díky zásahu pořadatelů a intervence na obecním úřadu Strážná, kterému touto cestou děkujeme, ušetření nevyžádaného adrenalinového prvku – skoku přes prkno chránicí hadici čerpající žumpu.

Skutečně podzimní počasí na startu s ca 13 stupni Celsia a občasnými kapkami deště předznamenali pomalou stopu. Tradičně se startovalo ve dvou vlnách, oproti věhlasným laufům však na Lázku startují nejprve borci, kteří se rádi kochají a potěší své oko scenérií a v 10:00 pak za nimi vyrazí skupina pronásledovatelů. Zde se na čele krátce po startu usadil Petr Gross, kterého ješte před Lupěným vystřídal další borec z typicky lyžařského regionu Brna Michal Vank. Michal se nakonec po sólo jízdě stal celkovým vítězem v novém traťovém rekordu 1:59:03. Za ním se pak odehrávaly dílčí souboje borců. Většinou se však utvořily vláčky, kde se vzorně spolupracovalo a na čele se vždy poctivě střídalo. V čerstvém protivětru se ostatně nebylo čemu divit. V závěrečném 8 kilometrovém stoupání se vždy láme chleba a hlavně jede každý za svoje. Tam se také dotvořilo konečné pořadí na stupních vítězů, kdy se na druhém a třetím místě usadili brachové Gromusovi, Tomáš na druhém a Dan na třetím.

Tréninkový výjezd na Lázek však není jen o souboji o cenné kovy, je sondou do stavu těla a ducha před zimou, ale také setkáním stejně postižených kamarádů, ostatně jako všechny závody Kolski. Kořením je účast zkušených borců kategorie 70+ Oťáka Srovnala(79) a Vaška Kubíčka(74). U Vaška Kubíčka je nutné zmínit, že se letos stal hrdinou závodu, neboť po pádu při sjezdu z Bozeňova se dokázal vrátit do popředí závodu a všem mladším borcům připomněl, že závod se jede až do cíle.

Lázek, který vznikl na pozadí Kajda cupu, se jezdí jako vzpomínka na Jirku Leichta, který s námi také jezdil, ale také na Frantu Kochwassera a další borce co už jezdí nahoře. O to důležitější je, že i letos se mezi námi objevili nové tváře a tak nezbývá dodat – za rok zase…“až se Lázek zeptá kamarádi“

Výsledky zde

Fotogalerie zde

Za pořádající tým Rockplast Ondra Jašek  

P.S.: Díky všem organizátorům z týmu Rockplast (Honza Hanuš, Karel Macháček, Láďa Kuběnka, Franta Tempír), kteří závod pomohli uspořádat, ale především všem, kteří přijeli z blízka i daleka (někteří strávili i několik hodin v autě), vytvořili fajn atmosféru a napsali s námi další kapitolu závodu, který každému z nás pomáhá posouvat vlastní hranice.

 

~ o ~

 

LÁZEK / PROPOZICE

(aktualizováno 15.9.2021)

18.9. 2021 Kolski – Lázek 2021 “ Neoficiální mistrovství Moravy a Slezska na kolcách“ Memoriál Jirky Leichta

Přátelé, kamarádi,

my vám ty medaile na Lázek přivezeme! Podzim se pomalu hlásí o slovo, zima se blíží a až se oblíbené běžkařské laufy zeptají, co jste dělali v létě a na podzim, budeme moci s klidným svědomím odpovědět, že jsme poctivě trénovali a své síly na Látku prověřili. Když už pořádný trénink, tak na prověřené trati neoficiálního mistrovství Moravy a Slezska s délkou „laufu“ blížící se hranici 40 km. 

Trasa je tak díky celkové délce téměř 40 km  regulérním laufem a s převýšením 618 metrů důkladně prověří naši aktuální formu…aneb až se výjezd z Tatenice na Lázek zeptá…

Vzhledem k tomu, že se předpokládá rozdílná výkonnost závodníků, bude výrazně pomalejším závodníkům umožněn start již v 9:30, abychom do cíle dorazili v kratším časovém rozpětí. 

S ohledem na délku trati zajistíme základní občerstvení v Hoštejně (tj. na 20 km) – ionťák, něco malého pod zub (event. bude možné vyměnit podepsaný bidon odevzdaný při registraci).

Trasu a její parametry naleznete zde https://www.strava.com/routes/2738030704716386158 

Aktualizované propozice a gpx data trati níže.

Důležité: S ohledem na délku trasy bude registrace na 8:00-9:00 hod na Lázku a 9:30-9:50 v Zábřeze u Plaveckého areálu.

Start na 10:00 v Zábřeze u Plaveckého areálu v ulici Oborník 39!

Věřím, že výše uvedená trať pro vás jako sportovce bude tou správnou výzvou a proto se těšíme na setkání na startu a společný sportovní zážitek, aneb… „zážitek nemusí být příjemný, hlavně když je intenzivní“ 😉

Prosím o info k předběžné účasti na email ondrej.jasek@email.cz a hanusport@seznam.cz tak, abychom mohli lépe zkoordinovat přesun aut do mezi startem a cílem závodu – předem díky!

SKOL Rockplast Team

 

Propozice zde:

GPS trati:

 

~ o ~

 

 

VRBNO / REPORT

(aktualizováno 8.9.2021)

Čtvrtý ročník výjezdu VRBNO (třetí se jel na náhradní trati) máme úspěšně za sebou.

Škoda menší účasti – na start se postavilo 13 borců – ale kdo přijel, ten nelitoval.

Počasí bylo parádní, slunečno, teplota tak akorát a mírný vítr svědčil rychlým časům a osobním rekordům.

 

 

Hned po startu se do toho pořádně opřel Martin Valigura, který si v novém traťovém rekordu 26:45 dojel pro suveréní vítězství. Za ním se (docela dlouho) drželi Rosťa Urban a Jarda Kulich, kteří v tomto pořadí dorazili i do cíle. Pak už jsme dojížděli i my ostatní a celé pole uzavíral „nezmar“ Petr Koutný, který den předtím startoval na Dvoračkách, noc strávil u lanovky na Paprsek a ráno před závodem stihl ještě výlet na novou Dalimilovu rozhlednu 😉

Výsledky nedělního klání zde

Pár fotek máme jen z vyhlášení závodu (fakt už se s tím focením musíme polepšit) – galerie zde.

 

Děkujeme Marcele a Martinovi za uspořádání a zveme všechny 18.9.2021 na Lázek 🙂

 

A přidáme k zamyšlení – na jaké trati dále pokračovat? Díky nové rozhledně se silnice do Vrbna bohužel stala velmi frekventovanou, takže je snaha přesunout závod někam, kde nebude tolik provozu. Možností v blízkém okolí není moc – ale padl i návrh Kunčice-Papsek (Kunčice jsou ve stávajícím stavu pro kolca takřka nesjízdné – nicméně od jejich konce až na Palaš je krásných 6 km asfaltu – pozn.: pro změnu přerušených „pouhými“ 19ti odvoďnovacími žlaby kousek před cílem – ale šlo by to 😉 ).

 

~ t ~

 

PROPOZICE | VRBNO

(aktualizováno 23.8.2021)

Tak a máme tady další společný měřený trénink a to ze Starého Města pod Sněžníkem do Velkého Vrbna v neděli 5.9.2021.

Asfalt je již po loňské „opravě“ sjízdný, takže se můžeme směle poměřit 😉 .

Prezentace bude probíhat od 10:00 v místě cíle tj. ve Velkém Vrbně na parkovišti pod lanovkou na Paprsek. Po té se společně přesuneme auty (či jak kdo umí – většina trati se dá sjet i na kolcích) na start do Starého Města pod Sněžníkem.

Start bude na křižovatce (ul. Hornická) v 11:00.

Propozice zde
Mapa místa prezentace zde 
Mapa místa startu zde

Těšíme se na viděnou!

 

~ t ~

 

TVRDKOV / REPORT

(aktualizováno 28.7.2021)

Po povedeném poměření sil v časovce Bílovice-Hrabůvka nás čekal druhý měřený trénink letošního KOLSKI Cupu – a to již 6. ročník výjezdu na TVRDKOV.

Na startu se nás nakonec sešlo dvacet – o něco méně než jiné roky. Soubojů na trati bylo sice o něco méně než obvykle – zato ceny nakonec vyšly i na nás, kteří jsme se neumístili na stupních vítězů 😉 .

Počasí podrželo a předpovídaná bouřka naštěstí nedorazila, teplota byla příjemná, jen vítr byl občas proti – ovšem nic co by nás mohlo rozhodit.

Trojnásobný vítěz a traťový rekordman Venca Sedláček se opět nezúčastnil (a určitě litoval 🙂 ) – nicméně útok na jeho traťový rekord se nekonal (Michale – příště už žádná pomalá kolca!). 

A výsledky…?:

Nejrychleji byl nahoře Michal Vank, kterému po většinu trati sekundoval výborně jedoucí Rosťa Urban, následovaný Petrem Grossem.

V kategorii zkušenějších (muži B) vyhrál Petr Zeman před Ondrou Pláškem a Petrem Koutným.

Ze zasloužilých lyžařů (muži C) byl nejrychlejší Honza Fišnar před Václavem Kubíčkem a Aloisem Kohoutkem.

V kategorii žen byla (bohužel 🙁 ) jen jedna zástupkyně a to – věkem ještě juniorka – Katka Švancarová, která dojela na parádním šestém místě celkově (a nechala tak za sebou 3/4 mužského startovního pole)!

Potěšující je i účast dvou „nováčků“ Ondry Horáka a Jirky Štanglici, pro které to byl první „závod“ na kolcích. Oba jsou to perspektivní závodníci, takže jim přejeme dlouhou a úspěšnou závodní kariéru na kolcích 🙂 .

 

 

Děkuji všem účastníkům, že se k nám přijeli poměřit (s ostatními kamarády i kopcem samotným) a moc děkuji pomocníkům za časomíru, občerstvení, fotky a další podporu.

Výsledky zde.

Pár fotek zde.

(A pokud by se na příště přihlásil nějaký šikovný fotograf, budeme jen rádi 😉 )

 

~ t ~

 

 

PROPOZICE | TVRDKOV

(aktualizováno 7.7.2021)

Srdečně vás zveme na druhý měřený trénink letošního ročníku KOLSKI CUPu a to na oblíbený výjezd na TVRDKOV.

Trať vede „trošku“ do kopce (nejlepší to jezdí soupaž), ale má jen příjemných 7,8 km – tak to celkem jde…

Již poněkud „vousatý“ traťový rekord z roku 2016 drží časem 0:27:32 trojnásobný vítěz Vašek Sedláček – ale je to sakra výzva ho překonat 😉

Termín výjezdu je v neděli 25.7.2021 – start v 10:30 hod.

Pozor – pro zájemce na Skate lyžích vyhlásíme zvláštní kategorii (bez bodování do celkového pořadí seriálu), tak aby se mohli také zůčastnit 🙂 .

 

 

 
Těšíme se na TVRDKOVĚ 😉

Propozice zde.

Mapa místa prezentace zde.

Mapa trati zde.

 

~t~

 

 

REPORT | BÍLOVICE – HABRŮVKA

(aktualizováno 23.6.2021)

První velký měřený trénink na kolečkových lyžích z Bílovic nad Svitavou do Habrůvky, který se uskutečnil v neděli 20.6.2021 za velmi teplého počasí, je za námi.
Na startovní čáru se postavilo celkem 27 závodníků, a z toho 3 ženy. Startovalo se intervalově po jedné minutě v pořadí od nejpomalejšího závodníka po nejrychlejšího.
Délka tratě byla 19 km s převýšením 270 m. První závodník vystartoval v 10 hod. dopoledne.
Teploměr 🌡ve stínu ukazoval 26 °C a v cíli přes 33 °C. Skoro celá trasa vedla krásným údolím podél řeky Svitavy v zalesněné části, a díky tomu nebylo takové vedro.
I přes vysoké teploty nebylo pro lyžařské srdcaře pana Mizeru a pana Jelínka překážkou přijet za námi až z dalekých Jizerských hor.
 
Nejrychlejším z nejrychlejších byl Michal Vank👏💪, a to v čase 0:54:56, tím stanovil i velmi vysokou laťku a troufnu si říci, že na velmi dlouho. Samozřejmě vyhrál i prémii v čase 0:14:48.
Za Michalem dojel Vladimír Benech a Petr Karlík, to byla kategorie do 50 let.
V kategorii do 60 let vyhrál Jaroslav Trávníček. Za Jardou dojel Tomáš Krampla a Robert Kolman.
Kategorii nad 60 let vyhrál dvoudenní šedesátník Michal Roháček. Za Michalem dojel Milan Jelínek a Václav Štěpánek.
 
Na startu byly i ženy, a zde vyhrála Kateřina Švancarová v čase 1:18:12 a stanovila rekord v ženské kategorii a také i prémii v čase 0:18:03.
Za Kateřinou dojela Veronika Floriánová a Monika Karlíková.
 
Netradiční ⏳ rychlostní prémii na 6 km, kterou věnoval SunSport, vyhrál Michal Roháček. Sice nebyl nejrychlejší, ale výhodou byl jeho vysoký věk a vynikající forma. Netradičně bylo vyhodnoceno i celkové pořadí o putovní cenu ACER WOODWAY s.r.o., a tu vyhrál také Michal Roháček.
Tyto časy se násobily koeficientem, přičemž na prémii byl koeficient jiný než na celkové pořadí. Smyslem bylo, aby celkovou cenu mohl vyhrát i starší závodník, a to se nám splnilo. Sice nás mrzí, že nezůstala putovní cena u nás v Brně, ale s tím už se nějak vyrovnáme 🙂 .
 
O závodníky na trati se postaraly 2 Petry, ta větší, Petra Zaděláková, o fotografie, a ta menší je polévala vodou a občerstvovala, aby vydrželi až do cíle 🙂 .
 
Děkujeme všem, co jste přijeli a zúčastnili se našeho prvního ročníku. Samotný trénink sice pro vás připravili pořadatelé, ale vy závodníci jste to dílo přivedli k velké dokonalosti.
Nesmím zapomenout poděkovat i těm, co nám to pomohli vše zorganizovat a že jich panečku bylo 🙂, nicméně si přejí zůstat v anonymitě 🙂 .
 
Výsledky:
b) celkové pořadí přepočtené na věk (atletickými koeficienty pro trať 20km),
d) pořadí na rychlostní prémii přepočtené na věk (atletickými koeficienty pro trať 5km).
 
 
~ p ~

 

 

VIDEO POZVÁNKA | BÍLOVICE – HABRŮVKA

(aktualizováno 6.6.2021)

 

Parádní video-pozvánka z dílny hlavního trenéra a dalších spolupořadatelů nového měřeného tréninku Bílovice – Habrůvka:

 

Bílovice – Habrůvka promotion

 

~ t ~

 

 

PROPOZICE | BÍLOVICE – HABRŮVKA

(aktualizováno 23.5.2021)

 

Tak máme tady první pozvánku na měřený trénink Bílovice nad Svitavou – Habrůvka.

Čeká na nás 19 km příjemného stoupání asi 285 m výškových, které si užijeme intervalově (ať skupinkami nebrzdíme provoz 🙂 ).

Startovat se bude v neděli 20.6.2021 v 10:00 hod.

Na trati nás čeká rychlostní prémie Sunsportu na 6 km u cedule Adamov.

Pak zpomalit na 7. km – POZOR PŘEJEZD kolejí! – tak opatrně.

Na 12. km křižovatka T – stále jedeme po hlavní.

Až na 17,5 km – odbočka vlevo (1,5 km do cíle) na Habrůvku.

Trasu a její parametry naleznete zde: https://mapy.cz/turisticka .

Registrace bude probíhat od 8:45 do 9:30 hod. v Bílovicích nad Svitavou v místě startu.

Parkovacích míst je tam málo, tak lépe nechat auto v Adamově nebo Křtinách a na start se pěkně rozjet.

Jo a přihlašte se všichni dopředu (do 18.6.) emailem: kolcahabruvka@gmail.com – na startu to bude dražší (viz propozice) 😉

Propozice: zde

 

Na vymazlenou trať a a lákavé ceny nás srdečně zve hlavní trenér Petr Gross, Borci Zdar! a Sunsport.

 

~ t ~

 

 

KOLSKI Cup ročník 2021 !

(aktualizováno 4.5.2021)

 
Pomalinku se nám plní kalendář závody a srdce nadějí, že se letos budeme moci setkávat a sportovně poměřit 😉

 

Takže tady máme termíny KOLSKI CUPu 2021:

 

20.6.2021 (neděle) – Bílovice – Habrůvka

25.7.2021 (neděle) – Tvrdkov

5.9.2021 (neděle) – Velké Vrbno

18.9.2021 (sobota) – Lázek

16.10.2021 (sobota) – Nemile

23.10.2021 (sobota) – Kladské Sedlo

 

Propozice (či případné změny) budeme přidávat postupně, tak sem občas hoďte očkem.

 

Termíny jsou „utřepané“ – a teď už můžeme začít trénovat 😉

 

~ t ~

 

 

 

Výsledky KOLSKI CUPu 2020 (bohužel nedokončeného) pro připomenutí,

 a jako motivace do letošního ročníku: 

 

~ t ~