Archiv 2019

KLADSKÉ SEDLO | REPORT

(aktualizováno 20.10.2019)

A máme to za sebou !

Sedmý ročník našeho Kolski cupu dospěl ke svému závěru.

Se ctí jsme ho společně zakončili na oblíbeném Kladském sedle v rekordním počtu 31 závodníků.

Pojem „KOLSKI CUP“ již dorazil i do zámoří (startující Michael Jorgan z USA) a ve své podstatě již bych se nebál seriál nazvat „Světovým pohárem amatérů na kolečkových lyžích“.

Dle vašich reakcí je poznat, že je naší povinností jako organizátorů pokračovat i další rok a setkávat se společně na oblíbených místech s „kolcama na nohách“.

Na Kladském sedle si pro výtězství v celkovém pořadí dojel s menším náskokem Peťa Gross,  druhé místo vybojoval v dramatickém závěru Rosťa Urban těsně před třetím Tomášem Gromusem, čtvrtým Jardou Kulichem a pátým Ondrou Jaškem.

 

 

Škoda že nám nevyšlo sluníčko, ale jinak bylo počasí solidní a kdo nepřijel ten zaváhal.

Výsledky zde.

Fotogalerie bude zde

Tak příští rok zase na startu – ale než to příjde tak hodně šťastných kilometrů na kolcích a v bílé stopě:-)

SKOL

~ r ~

 

PROPOZICE | KLADSKÉ SEDLO

(aktualizováno 10.10.2019)

Vážení přátelé,

chci vás srdečně pozvat na poslední letošní závod našeho seriálu KOLSKI – výjezd na Kladské sedlo.

 
Trať závodu je již tradiční, prezentace bude před závodem v prostoru cíle.
 
Start závodu: v sobotu 19.10.2019 v 11:00 u odbočky na Stříbrnice (hromadně).
Prezentace: od 9:30 do 10:20 na Kladském Sedle (na start se dá sjet na lyžích, kdo si netroufá – svezeme autem)
 
Propozice zde.
A něco k závodu, trati a historickým výsledkům zde.
 
~ r ~

 

NEMILE / REPORT

(aktualizováno 5.10.2019)

Neuvěřitelné!

I přes deštivé počasí se v sobotu postavilo na start neočekávaných 20 borců. Je vidět, že máme lyžování rádi.

Vzhledem k pomínkám jsme upustili od intervalového startu a závod odstartoval hromadně. V čele se ustavila skupina čtyř závodníků, z níž později odpadl Jirka Fišnar. O vítězství nakonec rozhodl finiš, kde se radoval Martin Valigura před Petrem Grossem a Tomášem Musilem.

Děkujeme všem závodníkům za účast a těšíme se na setkání na finále na Kladském sedle.

Výsledky zde.

Foto tady.

A dva krátké videozáznamy 🙂

~ r ~

 

PROPOZICE | NEMILE

(aktualizováno 30.9.2019)

Máme tu srdečnou pozvánku na 7. ročník závodu v Nemili, který se opět pojede po klasickém okruhu přes Hněvkov a Bozéňov.
 
Start závodu: v sobotu 5.10.2019 v 10:30 v  Nemili u obecního úřadu (intervalově po 1 minutě).
Prezentace: od 9:30 – tamtéž.
Propozice zde.
 
 
Závod se jede jako memorial Aloise Hodiny a jde o historicky první závod seriálu KOLSKI CUP, který se jezdí už od roku 2013. Po třech letech oprav silnic se letos vrací na svou původní trať.
 
Bližší info k závodu, trati a historickým výsledkům zde.
 

Na hojnou účast se těší pořadatelé

Rosťa Urban a Radomír Vepřek

~ t ~

 

 

LÁZEK / REPORT

(aktualizováno 24.9.2019)

Tak to máme za sebou. Pouhých 20 borců si trouflo na start nedělního laufu v nádherných kulisách Zábřežské vrchoviny, který byl z původních 24 prodloužen na rovných 36 kilometrů.

Kdo zná trať, tak ví, že pomyslný chleba se láme až na závěrečném 8 kilometrovém stoupáním pod vrchol Lázku. Nicméně (k překvapení nás pohodových kolcařů) se žádné šetření sil nekonalo a hned od startu za to vzala dvojice „uprchlíků“ Petr Gross a Martin Valigura. Následoval je „peloton“ o pěti, později šesti lyžařích (když Jirka Fišnar dohnal sólo jízdou cca 3 minutovou  ztrátu po technickém problému na startu) a pak už jeli jednotlivci a dvojičky bojující s tratí (a někdy i sami se sebou:-).

V závěrečném stoupání měl z vedoucí dvojice více sil Martin, který dojel v čase 1:44:19 (průměr skoro 21km/h – kdy pod kopec „doletěli“ rychlostí kolem 25km/h). Petr dojel druhý v čase 1:46:47 a třetí byl Jan Fišnar v čase 1:51:25, který v závěru ukázal zbylým pěti členům skupiny, jak se má jezdit do kopce👍

Pořadatelé z Rokplastu Rovensko objednali nádherné počasí, sluníčko, modrou oblohu a vítr do zad a postarali se o občerstvení a doprovod na trati – díky za to👍

Takové bylo neoficiální mistrovství Moravy na kolcách. Za rok zase☝️

Výsledky zde.

Několik fotek z trati, cíle a vyhlášení nejlepších zde.

~ t ~

 

!!! POZOR – KAJDA CUP je pro letošek ZRUŠEN (tak snad zase za rok) !!!

(aktualizováno 24.9.2019)

 

 

LÁZEK / Změna propozic

(aktualizováno 18.9.2019)

Přátelé, kamarádi,

Změna je život a jak si pořadatelé vyhradili právo, tak i učinili. Když už pořádný měřený trénink, tak zrovna „lauf“ a proto jsme trať malinko prodloužili a jako správné zahřátí po startu jsme přidali výjezd na Bozeňov.

Trasa se tak díky celkové délce téměř 36 km stává regulérním laufem a s převýšením 708 metrů důkladně prověří Vaši aktuální formu…aneb až se výjezd z Tatenice na Lázek zeptá…

S ohledem na délku trati zajistíme základní občerstvení v Hoštejně (tj. na 20 km) – ionťák, něco malého pod zub (event. bude možné vyměnit podepsaný bidon odevzdaný při registraci).

Novou trasu a její parametry naleznete zde https://www.strava.com/clubs/549249/group_events/571808#view

Důležité:S ohledem na prodloužení trasy byla posunuta registrace na 8:00-9:00 hod na Lázku a start na 10:00 v Zábřeze u Plaveckého areálu v ulici Oborník 39!

Věřím, že výše uvedená změna pro vás jako sportovce bude tou správnou výzvou a proto se těšíme na setkání na startu a společný sportovní zážitek, aneb… „zážitek nemusí být příjemný, hlavně když je intenzivní“ JJJ

SKOL

ps: prosím o info k předběžné účasti na email ondrej.jasek@email.cz a hanusport@seznam.cz – předem díky!

~ o ~

 

TVRDKOV / Výsledky

(aktualizováno 9.9.2019)

Čtvrtý ročník výjezdu na TVRDKOV máme za sebou. Počasí se nakonec docela umoudřilo, trať byla sice mokrá, ale déšť nás ušetřil, nefoukalo a občasná mlha se nakonec také rozpustila 🙂

Škoda byla jen nižší účasti – zřejmě díky nepříznivé předpovědi a posunutému termínu, nicméně soubojům na trati to neuškodilo a všichni jsme si to užili.

Pro vítězství si s přehledem dojel Vašek Sedláček v čase 28:14 následovaný Martinem Valigurou (30:15) a Rosťou Urbanem (31:09). Startovní pole pak uzavírala Barbora Gromusová (50:23) jako jediná žena – což je výzvou pro všechny odvážné lyžařky přidat se do dalších měřených tréninků 😉

Díky Martinovy Valigurovi a jeho pomocníkům za pěkný závod, občerstvení, ceny a medaile.

Výsledky zde

Fotogalerie – alespoň několik fotek – díky Katce Sedláčkové 🙂

~ t ~

 

PROPOZICE | TVRDKOV

(aktualizováno 2.9.2019)

Zveme vás na další výjezd letošního ročníku KOLSKI CUPu. Konečně se podařilo najít vhodný (a poslední volný) termín, tak přijeďte si prověřit své síly na oblíbené trati do TVRDKOVa.

Profil tratě je jedním z náročnějších z celého seriálu a jistě prověří naše kvality před dalšími (a delšími) závody.

Termín výjezdu je v neděli 8.9.2019, pozor – čas startu je 10:30 hod.

 

 

Těšíme se v TVRDKOVĚ 😉

Propozice zde
Mapa místa prezentace zde 
Mapa trati zde

~t~

 

PROPOZICE | LÁZEK

(aktualizováno 30.8.2019)

Přátelé, kamarádi,

Letní slunce opět připaluje o 106, ale podzim pomalu klepe na dveře a s ním i další ročník výjezdu na Lázek, který mnozí z vás lyžníků zvou neoficiálním mistrovstvím Moravy na kolcách.

Letošní ročník na trati dlouhé 24 kmpřevýšením 491metrů se startem v Nemili (jako v minulosti na křižovatce cest Hněvkov, Lupěné na konci obce Nemile.) a s cílem na historické zemské hranici pod vrcholem Lázku se uskuteční dne 22.9.2019.  

Prezentace proběhne od 9:00 do 10:00 hod. na odstavném parkovišti pod rozhlednou Lázek. Z místa prezentace budou závodníci svezeni ke startu minibusem, nejpozději v 10:00 hod!

Na závod vás srdečně zvou a na čestné sportovní klání se těší pořadatelé

Jan Hanuš a Karel Macháček

777 192 295 hanusport@seznam.cz

 

Poznámka: případné změny budou s předstihem oznámeny s ohledem na případné stavební práce/dopravní omezení na trati.

 

Propozice zde
Mapa místa prezentace zde 
Mapa místa startu zde

Těšíme se na viděnou!

~ t ~

 

VRBNO / REPORT

Druhý ročník výjezdu VRBNO máme úspěšně za sebou. Bohužel účast byla trošku menší než vloni (asi i díky novým závodům na Šumavě v tomto termínu) nicméně na atmosféře to nic neubralo. Počasí nás podrželo, jelo se sice za mokra, ale bez deště. Pro vítězství si v čase 27:11 dojel Vašek Sedláček (a to dorazil na start na kolcích rovnou až z Rýmařova!), na druhém místě skončil Franta Kocourek (28:47) a třetí Tomáš Gromus (29:34).

Díky Marcele a Martinovi za pěkný závod.

Výsledky zde

Fotogalerie – snad později

~ t ~

 

PROPOZICE | VRBNO

(aktualizováno 12.7.2019)

Prezentace bude probíhat od 10:00 ve Velkém Vrbně na parkovišti Ski areálu Paprsek (v místě cíle). Odtud se společně přemístíme auty na místo startu do Starého Města. Zdatnější z nás mohou sjet na kolcích ke startovní čáře sami. Kvalita asfaltu je skvělá!

Propozice zde
Mapa místa prezentace zde 
Mapa místa startu zde

Těšíme se na viděnou!

~ t ~

 

TERMÍNOVKA | KOLSKI CUP 2019
Aktualizováno dne 21.5.2019

banner

 

 

 

 

 

 

 

Přátelé kolečkového lyžování,

s nepatrnými změnami pokračujeme dále v KOLSKI CUPU 2019. Celý seriál odstartujeme výjezdem na Velké Vrbno (13.července). Poté se přesuneme na Tvrdkov (27.července), kde nás ale čeká omezení na trati (více informací dle pokynů pořadatele, detaily budou předem oznámeny). Na další, velmi náročný výjezd už budeme fyzicky připraveni a tak nás nezaskočí ani Lázek (22.září). Tradiční Nemile (5.října) se pojede na standardní traťi, jako v prvních ročnících. Poté (12.října) se přemístíme o kousek dále do Bózeňova. A závěr poté patří Kladskému sedlu (19. října), kde sezónu společně zakončíme.

těšíme se na viděnou

termínovka zde

~ m ~